Į teismo suolą sėdo automobilių prekeivis

Dalintis:

Į teismo suolą Tauragės apylinkės teisme sėdo naudotais automobiliais prekiaujančios Tauragės įmonės vadovas. Teisėsaugos nemalonę verslininkas užsitraukė dėl apgaulingos finansinės apskaitos tvarkymo, Valstybinė mokesčių inspekcija per tyrimo laikotarpį 2017 metais suskaičiavo daugiau nei 25 tūkstančius eurų nesumokėtų mokesčių.

Antradienį teismo posėdis surengtas Tauragės apylinkės teismo salėje, tačiau dalis proceso dalyvių – liudytojai, kurių šioje byloje per dešimt, ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė į posėdį jungėsi nuotoliniu būdu. Dalyvauti teismo posėdyje atvyko valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė Laima Rokanskienė iš Klaipėdos, kaltinamasis – naudotų automobilių prekyba besiverčiančios įmonės vadovas Arūnas A. ir šio verslininko įmonei atstovaujantis advokatas Antanas Lekstutis. Arūno A. įmonė į bylą įtraukta kaip atskiras kaltinamasis.

Arūno A. vadovaujama įmonė automobilių prekyba – pirkimu, pardavimu ir pargabenimu verčiasi jau 16 metų. Įmonei ir verslininkui pareikšti kaltinimai pagal keletą Baudžiamojo kodekso straipsnių dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Kaltinamajame akte skelbiama, kad Arūnas A. 2017 metais netinkamai organizavo buhalterinės apskaitos tvarkymą, neteisingai deklaravo pajamas, be to, neišsaugojo vienos sąskaitos-faktūros, dėl to negalima nustatyti veiklos dydžio ir struktūros.

Dėl neteisingai tvarkomos apskaitos Valstybinė mokesčių inspekcija priskaičiavo daugiau nei 25 000 eurų nesumokėtų mokesčių, tad kaltinamajam pareiškė civilinį ieškinį.

Parodymus šioje byloje Arūnas A. davė šių metų sausio 18 dieną. Verslininkas su jam pareikštais kaltinamasis sutiko. Maždaug pusę sumos jau sumokėjo, o likutį – 12 518 eurų taip pat sakė sumokėsiąs, tačiau teismo posėdyje atskleidė, kad prašys Valstybinės mokesčių inspekcijos sudaryti mokėjimų grafiką ir leisti mokėti dalimis.

– Kaltu visiškai prisipažįstu. Klaidų visi daro, padarėme ir mes. Neapsižiūrėjome, nepastebėjome, – sakė kaltinamasis.

Anot įmonės vadovo, sąskaitų-faktūrų neatitikimai susidarė todėl, kad Prancūzijos verslininkai, iš kurių automobilius pirko jo įmonė, vienas sąskaitas išrašė su nuliniu PVM mokesčiu, kitas – su pilnu.

Kaltinamojo advokatas teismą tikino, kad mokestiniai pažeidimai buvo padaryti dėl dokumentų srauto, jie turėtų būti traktuojami ne kaip apgaulingas, o kaip aplaidus apskaitos tvarkymas. Posėdžiui baigiantis advokatas teismo paprašė duoti laiko pateikti prašymui, kad Arūnas A. būtų atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teismas prašymą priėmė, kitas posėdis vyks rugpjūčio 17 dieną.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą