fbpx

Iš „Tauragės futbolo“ savivaldybė reikalauja delspinigių

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas nagrinėja VšĮ „Tauragės futbolas“ ir šios įstaigos dalininkės Tauragės rajono savivaldybės ginčą. Nesantaiką įžiebė delspinigiai.

Dar 2010 metais „Tauragės futbolas“ iš banko pasiskolino 86 tūkst. eurų. Būdama šios įstaigos dalininke, Tauragės rajono savivaldybė paskolai davė garantiją. Civilinės bylos duomenimis, paskolą išmokėti visgi teko savivaldybei, todėl dar 2016 metais savivaldybė ir „Tauragės futbolas“ pasirašė sutartį, pagal kurią pastaroji įstaiga turėjo paskolą savivaldybei grąžinti dalimis.

Kaip „Tauragės futbolas“ neįvykdė susitarimo su banku, iš kurio skolinosi senajam Tauragės miesto stadionui remontuoti reikalingas lėšas, taip neįvykdė ir susitarimo su savivaldybe. Šių metų vasarį Tauragės rajono savivaldybės taryba pritarė vienašališkam paskolos sutarties nutraukimui teismine tvarka.

Vėliau prasidėjo skolos išieškojimo procedūros. O išieškant skolą priskaičiuoti ir 3320 Eur delspinigiai. Šios lėšos ir tapo „Tauragės futbolui“ kreipimosi į teismą priežastimi. Įstaiga, atstovaujama advokato Justino Borevičiaus, teismui tvirtino, kad dalis delspinigių apskaičiuota neteisingai, viršytas įstatymo numatytas sutrumpintas 6 mėnesių senaties terminas. Pirmajame bylos nagrinėjimo posėdyje teismas pareikalavo Tauragės savivaldybės pateikti delspinigių skaičiavimo detalizaciją, o ieškovui – „Tauragės futbolui“ patikslinti ieškinio reikalavimus.

Praėjusią savaitę nuotoliniu būdu vykusiame teismo posėdyje šalys nurodė, kad taikos sutarties sudaryti nepavyko. Teko pradėti bylą nagrinėti iš esmės.

Patikslintame ieškinyje „Tauragės futbolas“ prašo pripažinti notarės išduotą vykdomojo dokumento įrašą negaliojančiu dėl 3261 Eur priskaičiuotų delspinigių. „Tauragės futbolui“ atstovaujantis advokatas nurodė, kad buvo kreiptasi į Tauragės rajono savivaldybės administraciją dėl delspinigių skaičiavimo patikslinimo, tačiau ši atsisakė tai padaryti.

Tauragės rajono savivaldybei atstovaujanti advokatų kontoros „Sorainen“ advokatė Jurgita Karvelė teismui nurodė, kad 6 mėnesių senatis neturėjo būti taikoma, nes ši nuostata taikoma ieškiniams teisme.

Išklausęs abi šalis, Tauragės apylinkės teismas paskelbė, kad jau lapkričio 19 dieną bus skelbiamas sprendimas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą