fbpx

Išaiškinti du pykčio nesuvaldę padegėjai

Dalintis:

Tyčinio padegimo atvejai Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone ištirti. Tauragės apylinkės prokuratūra kartu su policija informuoja sėkmingai ištyrę tyčinio padegimo atvejus Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone. Nors abu ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu, tačiau teisėsaugos pareigūnai išsiaiškino skirtingus padegėjų motyvus.

Kaip praneša prokuratūra, tyrimas dėl ūkinio pastato su pagalbiniais statiniais padegimo Pagėgių savivaldybėje buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 25 dieną. Tyrimą atlikę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Pagėgių policijos komisariato (PK) pareigūnai nustatė, jog 53 metų Pagėgių savivaldybėje gyvenantis vyras būdamas neblaivus tyčia padegė jam ir jo trims seserims priklausančią daržinę. Apklausos metu paaiškėjo, kad anksčiau teistas vyras nuosavybės teise jam pačiam ir seserims priklausantį turtą padegė po ginčo, supykęs ant sesers.

Tyrimo duomenimis, numetęs degantį degtuką ant šieno nuteistasis laukė, kol ugnis pasiglemš statinį. Atsitiktinai pro šalį vykęs vyras, pamatė liepsną ir iškvietė ugniagesius. Ugnis visiškai sunaikino daržinę ir jau buvo persimetusi ant ūkinio pastato stogo. Skaičiuojama, kad sunaikinto turto vertė siekia daugiau nei 2 tūkst. eurų. Vyras pripažintas kaltu dėl turto sunaikinimo, sukeliant grėsmę kitiems. Teismas jam skyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, be intensyviosios priežiūros, uždraudžiant per šį laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Kitas tyčinio padegimo atvejis išaiškintas Tauragės rajone. Tauragės AVPK Veiklos skyriaus pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 69-erių metų kaltinamasis, padegė jo sugyventinei priklausantį ūkinį pastatą, nes pastaroji jį atstūmė. Keršto vedinas vyras tokiu visuotinai pavojingu būdu nukentėjusiajai padarė 3 tūkst. eurų žalą. Kaltinamasis laukia teismo nuosprendžio.

Šiems ikiteisminiams tyrimams vadovavęs Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Nomedas Metrikis pastebi, kad beveik pusė išaiškintų tyčinio padegimo kaltininkų būna apsvaigę nuo alkoholio.

„Tyčinio padegimo bylos – bene vienos sudėtingiausių, mat ugnis pasiglemžia visus įkalčius. Siekiant išaiškinti padegėjus, tenka įdėti nemažai darbo. Dažnu atveju išaiškėja, kad padegimas įvykdytas nesugebėjus suvaldyti kilusio pykčio, siekiant pagąsdinti ar atkeršyti. Šios emocijos ir alkoholis užtemdo sveiką protą ir padegėjai nesuvokia, kokį pavojų sukelia ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Neigiamos emocijos turi būti valdomos ir išliejamos niekam nepavojingu būdu. Tyčinis padegimas – nusikaltimas, už kurį Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, kurių griežčiausia – penkerių metų nelaisvė“, – pranešime spaudai cituojamas prokuroras.

Per praėjusius Tauragės apylinkės prokuratūros veiklos teritorijoje pradėta 18 ikiteisminių tyrimų dėl tyčinių padegimų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą