Įsigiję kelis gramus „žolės“ mokės tūkstantines baudas

Dalintis:

Penkis jaunus vyrus dėl narkotinių medžiagų pirkimo ir pardavimo teisęs Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį. Dviem teks mokėti po 3 tūkst. eurų siekiančias baudas, vienam skirta arešto bausmė, o du narkotikais prekiavę vyrai neteks laisvės.

Tauragės apylinkės teismo kaltinamųjų suolan sėdo penki vyrai: Aldas J., Ernestas Š., Aretas M., Irmantas L. ir Deividas J. Visi jie išgirdo kaltinimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis – vieni pirko, kiti pardavė, treti tarpininkavo. Kaltę pripažino visi, todėl teismas bylą išnagrinėjo sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka ir skyrė trečdaliu mažesnes bausmes.

Pernai rugsėjo 16-ąją Irmantas L. per liudininku pripažintą L.J. kreipėsi į Deividą J. Tikėtasi, kad jis suves skaudviliškį Irmantą L. su savo narkotikų tiekėju. Sandoris įvyko prie Ariogalos. Teismo nuosprendyje skelbiama, kad tą pačią rugsėjo 16-ąją Irmantas L. nuvyko į iš anksto sutartą vietą ir už 400 eurų įsigijo beveik 25 gramus narkotinių kanapių. Teismui Irmantas L. pasakojo, kad dalį prekės surūkė kartu su draugais. Taip pat šiek tiek spėjo parduoti kitos dienos vakarą.

Teisiamasis teismo posėdžio metu atskleidė, kad kartu su juo buvęs Aretas M. sulaukė Aldo J. ir Ernesto Š. klausimo apie galimybę įsigyti „žolės“. Jis sutiko jiems parduoti dalį savo įsigytos prekės.

Aldas J. ir Ernestas Š. teismui pasakojo retkarčiais parūkantys kanapių, tad ir praėjusių metų rugsėjo 17-ąją sumanę įsigyti „žolės“ kreipėsi į Aretą M. Šis turėjo parūpinti 4 g kanapių. Susitikti sutarta Skaudvilės miesto centrinėje aikštėje. Sandorio metu už 40 eurų Aldas J. ir Ernestas Š. įsigijo prekę ir išvyko, tačiau dar neišvažiavusius iš Skaudvilės juos sustabdė policijos pareigūnai. Tik tada paaiškėjo, kad prekeivis apsuko savo pirkėjus – vietoj 4 g pareigūnai pas Aldą J. rado kiek daugiau nei 2 g „žolės“.

Irmanto L. namuose rasta dar daugiau kanapių – net 543 gramai. Kaltinamasis teismui aiškino, kad kanapių pasėjo namo kieme, „nuėmęs derlių“ ir jį sudžiovinęs pabandė rūkyti – tada paaiškėję, kad augalas norimo poveikio nesuteikia.

Tauragės apylinkės teismas visus kaltinamuosius pripažino kaltais. Aldui J. ir Ernestui Š., įsigijusiems daugiau nei 2 g kanapių, teismas skyrė po 3 tūkst. eurų baudos. Abiem teismas nustatė vienodą 8 mėnesių terminą baudoms išmokėti.

Vieninteliam iš šios kaltinamųjų kompanijos anksčiau teistam Deividui J. už tarpininkavimą įsigyjant narkotinių medžiagų ir nedidelio kiekio jų laikymą teismas nusprendė skirti 40 parų arešto, kurį jis turės atlikti Marijampolės pataisos namuose.

Aretui M. ir Irmantui L. teismas skyrė realias laisvės atėmimo bausmes. Aretui M. teks kalėti 1 metus ir 4 mėnesius, o Irmantui L. – 1 metus ir 8 mėnesius.

Įsiteisėjus teismo nuosprendžiui konfiskuotos narkotinės medžiagos bus sunaikintos. Sunaikinti nuspręsta ir iš kaltinamųjų paimtus mobiliuosius telefonus. Paimti 40 eurų, kuriais kaltinamieji atsiskaitė už narkotines medžiagas, bus konfiskuoti.

Šį teismo sprendimą dar galima skųsti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą