fbpx

Išskirtinis atvejis: nukentėjusioji gina kaltinamąjį

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismo nagrinėjama byla nustebino ilgametę darbo praktiką turintį advokatą, atstovaujantį per langą iškritusiai nukentėjusiajai. Moteris apsisprendė nereikalauti jokio žalos atlyginimo iš mylimo kaltinamojo.

Dar šių metų pradžioje Tauragės apylinkės teismas pradėjo nagrinėti sunkaus sveikatos sutrikdymo bylą. 35-erių Ronaldas M. kaltinamas tuo, kad 2019 metų rugpjūčio 21-ąją bute Dariaus ir Girėno g. 28 name pastūmė ant balkono palangės sėdėjusią 38-erių draugę Ž.P. Iš trečio aukšto iškritusi moteris sunkiai susižalojo. Po įvykio kaltinamajam buvo nustatytas 2,48 prom. girtumas.

Šįkart teisme pasisakė ir kaltinamasis. Jis pripažino savo kaltę ir teigė, kad tiek jis, tiek nukentėjusioji nelaimės dieną buvo neblaivūs – išgėrę nemažai degtinės ir viskio – ir galiausiai įsižiebė konfliktas. Ž.P. išėjo į balkoną parūkyti.

– Apsistumdėm, bet norėjau taikytis, bandžiau apsikabinti. Tikrai tyčia jos nestūmiau. Tik prisiliečiau, tačiau jokios intencijos stumti neturėjau. Gal, jei nebūčiau lindęs, nebūtų nieko atsitikę, – teismui kalbėjo Ronaldas M.

Vyras patikino, kad šiuo metu jo ir nukentėjusiosios Ž.P. santykiai geri, pavydo scenų jis nebekeliantis.

Ankstesniame teismo posėdyje moteris buvo pateikusi kitokią įvykių versiją. Ji tikino balkone buvusi viena ir tiesiog iškritusi. Šią savaitę vykusio posėdžio metu Ž.P. parodymus pakeitė – teigė, kad kaltinamasis buvo balkone, kur tęsėsi jųdviejų konfliktas. Moters teigimu, Ronaldas M. bandė ją apkabinti, tačiau ji vengdama jo traukėsi ir iškrito. Nukentėjusiąja pripažinta moteris gynė kaltinamąjį, tvirtino pati esanti kalta, kad sėdėjo ant palangės.

– Atėjo jis taikytis į balkoną, bet aš to nenorėjau, traukiau ranką ir iškritau. Maišosi man visi įvykiai, daug alkoholio buvo, daug mano pačios kaltės tame, – antradienį teismui kalbėjo Ž.P.

Baigiamojoje kalboje prokurorė Roma Kiselevičienė prašė teismo kritiškai vertinti nukentėjusiosios parodymų keitimą ir net laikyti tai melagingais parodymais. Prokurorė prašė Ronaldui M. skirti realią 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Savo baigiamojoje kalboje nukentėjusios interesus ginantis advokatas Vygantas Skladaitis stebėjosi ir tvirtino teismui, kad jo praktikoje tai pirmas atvejis, kai nukentėjusioji atsisako iš kaltinamojo bet kokių nuostolių priteisimo. Jis tvirtino, jog artimi nukentėjusiosios ir kaltinamojo santykiai leidžia manyti, kad jie prieš lemtingą dieną buvo kone šeima.

Kaltinamojo advokatas Regimantas Špelveris teismą baigiamojoje kalboje tikino, kad ginčo dėl kaltės nėra, nes kaltinamasis pripažino kaltę, tačiau nesiekė tyčia nukentėjusiosios išstumti pro langą. Jis teismo prašė perkvalifikuoti bylą ir kaltinamąjį teisti dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo per neatsargumą.

Nuosprendį teismas skelbs spalio 14 dieną.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą