Įtarimai pasitvirtino – šunims išpjautos balso stygos

Dalintis:

Dalis Dainavos gatvės daugiabučio virtuvėje vasario 22 dieną aptiktų šunų sužaloti – konstatavo gyvūnus apžiūrėję veterinarijos gydytojai. Atlikus išsamius gyvūnų sveikatos tyrimus nustatyta, kad jiems pažeistos balso stygos. Lietuvos įstatymais tai draudžiama procedūra ir laikoma nusikaltimu. Tyrimas perkvalifikuojamas į ikiteisminį.

Primename, jog savanoriai iš organizacijos „Lietuva gyvūnams“ pastebėjo, kad Gaurės gatvėje esančioje sodyboje šunis baisiomis sąlygomis laikiusi Ona L. atvyksta į Dainavos gatvės daugiabutį. Kilo įtarimų, kad bute gali būti dar viena šunų daugykla, informacija perduota Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnams bei Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) Tauragės departamento specialistams, kurie išskubėjo į neplaninį patikrinimą. Bute tikrintojai aptiko 12 suaugusių šunų ir 15 jauniklių, laikytų nedidukėje virtuvėje. „Tauragės kurjerio“ jau kitą dieną kalbinti namo gyventojai tikino net nenutuokę apie tokią kaimynės veiklą – šunų lojimo negirdėjo.

Visi šunys buvo paimti ir laikinai globai perduoti VšĮ „Būk mano draugas“ Klaipėdos rajone. VMVT specialistams kilo įtarimas, kad šunys neloja, nes jiems gali būti pažeistos balso stygos. Pradėtas administracinių nusižengimų tyrimas, kuris gavus veterinarines išvadas perkvalifikuotas į ikiteisminį, o šunis laikiusiai J.S. gresia baudžiamoji atsakomybė.

– Gautas pranešimas, kad atliktos draudžiamos veterinarinės procedūros, tai yra balso stygų pažeidimas, negrįžtamai suluošinant gyvūnus, – dėl ko pradėtas ikiteisminis tyrimas, komentavo Tauragės AVPK atstovė Lina Banienė.

Komisariato atstovė informavo, kad jau anksčiau buvo apklausti liudytojai. Vadovauti tyrimui paskirtas prokuroras Egidijus Žylius.

VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad Dainavos gatvėje patikrinimo metu rasti dokumentai specialistus nuvedė į Jurbarką. Ten pas legaliai registruotą veisėją L.S. rasti 26 šunys. Daugelis trumpakailių į prancūzų buldogus panašių šunų buvo laikomi purvinuose lauko aptvaruose, į pudelius panašūs jauni šuniukai rasti narvuose name. Kai kurie augintiniai taip pat sukėlė įtarimų dėl galimai pažeistų balso stygų.

– Ant manęs ir inspektorės Sandros Jokubauskienės tie žmonės rašo pareiškimus, skundus, reikalauja tirti mūsų darbą, grąžinti jiems gyvūnus. Mes jau ir persekiojamos jaučiamės dėl savo darbo. Tačiau tikrai nesustosime. Gautos patvirtintos veterinarų išvados dėl Dainavos gatvės šuniukų, lauksime išvadų ir dėl Jurbarke paimtų šunų. O toliau tyrimą perima prokuratūra, – pasakojo A.Stumbrienė.

Tyrimo metu viliamasi išsiaiškinti, kuris veterinarijos gydytojas galėjo atlikti šunims balso stygas pažeidusią procedūrą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą