Jurbarkiškės sumušimo ir prievartavimo byloje ruošiamasi skelbti nuosprendį

Dalintis:

Byla, kurioje jaunuolis iš Jurbarko kaltinamas 16-metės sumušimu ir prievartavimu, išnagrinėta aukštesnės instancijos teisme. Po atlikto socialinės aplinkos tyrimo pranešta, kad spalio pabaigoje bus skelbiamas nuosprendis.

Klaipėdos apygardos teisme toliau buvo nagrinėjama 16-metės iš Jurbarko rajono prievartavimo byla. Tauragės rajono sodyboje sumušta ir prievartauta mergina patyrė žiaurius sužalojimus. Merginos seksualiniu prievartavimu, pasikėsinimu išžaginti ir nesunkiu sveikatos sužalojimu kaltinamo jaunuolio byla nagrinėta Tauragės apylinkės teisme, tačiau paskelbtas esą per švelnus nuosprendis netenkino šalių ir buvo apskųstas.

Aukštesnės instancijos teisme atvertus bylą paskelbta net tris mėnesius besitęsusi pertrauka. Jos prireikė dėl probacijos tarnybos atliekamo socialinio tyrimo, kurio metu siekta išsiaiškinti, kokia kaltinamojo socialinė aplinka, kas galėjo įtakoti žiaurius jaunuolio veiksmus. Teismo uždarame posėdyje pagaliau pateiktos tyrimo išvados.

„Tokie kaltinamojo socialiniai tyrimai iki šiol taikomi labai retai. Jų metu įvertinami kriminogeniniai veiksniai, aiškinamasi, kas nulėmė tokį kaltinamojo elgesį, kokie būdai geriausiai padėtų jam pasitaisyti, kad būtų išvengta pakartotinų nusikaltimų“, – naujienų portale lrytas.lt cituojamas Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Jis atskleidė, kad proceso dalyviai posėdyje prašė tenkinti jų apeliacinius skundus. Tauragės apylinkės teismo nuteisto jaunuolio advokatas prašė pripažinti, kad jaunuolis pats savanoriškai atsisakė baigti vieną iš seksualinio pobūdžio veikų. Prokuratūra prašė pašalinti iš teismo sprendimo kaip lengvinančią aplinkybę paminėtą nuteistojo gailėjimąsi taip pat išreiškė abejonę nuteistojo nuoširdumu. A.Stanislovaičio nuomone, socialinio tyrimo išvada nedavė aiškių atsakymų ir teismui nėra privaloma.

Nukentėjusiųjų gynėjas Mindaugas Vasiliauskas žurnalistams po posėdžio atskleidė, kad merginą naktimis kamuoja košmarai, dusulio priepuoliai, kuriuos medikai laiko psichologine trauma. Teisininkas siekia bent 5-erių metų laisvės atėmimo bausmės nuteistajam.

Tauragės apylinkės teismas jaunuoliui buvo skyręs 2 tūkst. eurų turtinės žalos ir 12 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą. Skelbiama, jog prašoma priteisti daugiau kaip dukart didesnę sumą, tačiau kiek tiksliai – neatskleidžiama. Taip pat jaunuoliui buvo skirta trejų metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ją atidedant. Šį nuosprendį apskundė visos šalys.

Visi šios bylos teismo posėdžiai vyksta už uždarų durų.

Tris valandas trukusiame teismo posėdyje išgirstos ir baigiamosios kalbos. Paskirta nuosprendžio skelbimo diena – spalio 29-oji.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą