Kaip teismo posėdyje heroinas tapo „vaistais“

Dalintis:

Narkotikų Kaune įsigijęs tauragiškis Nerijus A. teisiamųjų suole – ne naujokas. Šįkart teismo suolan drauge sėdo ir narkotinių medžiagų jam pardavęs Giedrius N. Tačiau iš ilgo sąrašo į teismo posėdį atvykus tik vienam liudytojui, bylos nagrinėjimą nuspręsta tęsti lapkritį.

Antradienį Tauragės apylinkės teismas atvertė narkotikų sandorio bylą, kurioje kaltinamieji – 43-ejų tauragiškis Nerijus A. ir 44-erių kaunietis Giedrius N. Tik bylos nagrinėjimo pradžia buvo neįprasta – kaltinamuosius ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistę pasitiko užrakintos teismo durys. Dėl plintančios pandemijos į teismo rūmus nuo šiol įleidžiami tik su byla susiję asmenys ir tik jei salės plotas pakankamas, posėdį stebėti gali stebėtojai.

Abu vyrai teismo posėdyje pripažino esantys narkomanai, tačiau šiuo metu narkotikų nebevartojantys. 11 kartų teistas Nerijus A. kaltinamas tuo, kad pernai spalio 15 dieną automobilių stovėjimo aikštelėje Kaune, Jonavos gatvėje, įsigijo narkotinių medžiagų. Vyras teismui pasakojo, kad su kitu tauragiškiu Ovidijumi P. iš kaimyno pasiskolinta mašina vyko į Kauną tikėdamiesi įsigyti „vaistų nuo narkotikų“. Įsigyti pavyko, tačiau vos grįžusius į Tauragę vyrus sulaikė policijos pareigūnai, o narkotikai buvo konfiskuoti.

– Sutarėm su Giedriumi, kad jis gaus man vaistų nuo narkotinių medžiagų, kad nevartočiau. Susitikom Kaune, jis atvežė, pagelbėjo. Aš neklausiau, kokie tai vaistai. <…> Mums su Ovidijumi tada buvo blogai. Abu vartodavom. <…> Kai Giedrius padavė vaistus, važiavom namo. Bet autostradoje pavažiavom galiuką ir sustoję susileidom, – atvirai detales dėstė Nerijus A.

Tai ne vienintelis epizodas, kuriuo Nerijus A. kaltinamas. Jam pareikšti kaltinimai ir dėl to, kad jo namų (Laisvės g.) šaldytuve pareigūnai aptiko metadono, skirto abstinencijos sindromui mažinti. Kaltinamasis prisipažino, kad šią medžiagą namuose laikė neturėdamas būtino gydytojo recepto. Kaltinime dėstomas dar ir trečias epizodas – šių metų sausio 2 dieną vyro striukės kišenėje pareigūnai ir vėl rado narkotikų.

– Darau klaidas, nuveža į įkalinimo įstaigą ir vėl pradedu iš naujo. Ten baisiau negu laisvėje, – neslėpė Nerijus A.

Apklausiamas Giedrius N. teismą bandė įtikinti, kad narkotikais neprekiauja, o tik tą vienintelį kartą siekęs padėti Nerijui. Esą jis iš pažįstamo žmogaus gavo „vaistų“ ir juos perdavė kaip paprašytas.

Visgi abiejų vyrų parodymai pasirodė besą kitokie nei duotieji ikiteisminio tyrimo metu. Praėjusių metų spalį nė vienas pareigūnų apklausiamas apie tariamus vaistus nekalbėjo – apklausos protokole daug kartų šmėžuoja heroino pavadinimas. Galiausiai prokurorė tiesiai paklausė Giedriaus N., iš kur jo, niekur nedirbančio, sąskaitoje tūkstantinės sumos, pervestos daugybės žmonių.

– Aš norėjau Nerijui A. padėti. Aš pats buvęs narkomanas, žinau, kaip būna. O Lietuvoje išvis nėra heroino. Dėl heroino pasakymo, tyrėja ne taip užrašė. <…> Aš buvau 90 proc. įsitikinęs, kad ten vaistai nuo abstinencijos, – teismo dieną dėstė Giedrius N.

Vyras taip pat tvirtino, kad jam pervestus pinigus jis išgrynindavo ir atiduodavo kažkokiai paslaptingai moteriai vieno kalinčio pažįstamo prašymu.

Pastebėjus, kad vyrų parodymai skiriasi nuo duotų ikiteisminio tyrimo metu, prokurorė paprašė teismo į kitą teismo posėdį kviesti dar 3 liudytojus, kurių antradienį nesulaukta.

Teismas bylos nagrinėjimą tęs lapkričio 19 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą