Kariai nuo depresijos gelbėjosi „žole“

Dalintis:

Noras padėti karinės tarnybos draugui baigėsi teismo salėje, ant kaltinamųjų suolo. Nuotolinio posėdžio metu Tauragės apylinkės teismas šią savaitę aiškinosi, kur Kęstučio bataliono kariai įsigijo kanapių.

Prieš teismą stojo Elektrėnų savivaldybės gyventojas Domantas L., kaltinamas pagalba įsigyjant narkotikų, ir tauragiškis Eduardas U., kuriam pareikšti kaltinimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius. Tauragiškis kaltinamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimu. Pareigūnams atlikus kratą jaunuolio namuose ir suradus metalinį kastetą pridėtas ir kaltinimas neteisėtu disponavimu nešaunamuoju ginklu.

Teismo posėdžio pradžioje abu kaltinamieji visiškai pripažino kaltę ir tvirtino besigailį savo poelgio, todėl nuspręsta bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Toks bylos nagrinėjimas leidžia trečdaliu sumažinti bausmę.

Byloje nagrinėta situacija, nutikusi pernai sausio 31-ąją, kai LDK Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione prie Domanto L. priėjęs tarnybos draugas pareiškė jaučiąs stresą, depresiją ir paprašė pagalbos įsigyjant „žolės“. Teismui kaltinamasis tvirtino Tauragėje nieko nepažinojęs, todėl narkotikų norėjusį A.M. suvedė su K.G., kuris ir padėjo įvykti sandėriui.

– Batalione prie manęs A.M. priėjo gal kiek nestabilios psichinės būklės, prašė padėti įsigyti „žolės“. Sakė, noriu parūkyti. Supratau, kad prašo narkotinių kanapių. Nežinau, kodėl nutariau padėti, taip pat nežinojau, kad jis narkotikus vešis į batalioną. Eduardo aš net nepažįstu, o K.G. buvo vietinis ir sutiko padėti. Aš pats visą tą laiką net išvykęs iš bataliono nebuvau, – teismui pasakojo Domantas L.

Eduardas U. teismui atskleidė, kad grįžęs su žmona į Lietuvą iš užsienio parsivežė nemažai santaupų. Visgi šeimą užklupo nelaimė – vaiko netektis, po kurios kaltinamasis įjunko į kanapes.

– Rūkiau jas vietoje cigarečių, reikėjo vis daugiau, o Tauragėje kainavo brangiai. Todėl išvažiavau į Kauną. Ten už 700 eurų įsigijau 100 gramų. Ieškojau darbo, baigėsi pinigai ir tada parašė K.G., paklausė, gal žinau, kur gauti „žolės“. Prie Konvencijos paminklo atvažiavo BMW automobilis, viduje sėdėjo kariai. Nesvėriau, tik padaviau šiek tiek ir paėmiau 40 eurų. Tada nelabai suvokiau, kokia atsakomybė gresia. O dabar dirbu, kabinuosi į gyvenimą, ­– tikino Eduardas U.

Šis kaltinamasis dar prieš posėdį per savo advokatą teismui perdavė medikų pažymą, įrodančią, kad serga jo mama – esą jai reikia priežiūros, ir prašė teismo į tai atsižvelgti bei neskirti realios laisvės atėmimo bausmės.

Atlikus medicininius tyrimus nustatyta, kad Eduardas U. narkotikus šauktiniams pardavė būdamas pats nuo jų apsvaigęs – už tai jam buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kariams kaltinamasis pardavė kiek daugiau nei 2,5 g „žolės“, atlikus kratą jo namuose rasti dar beveik 79 g. Kratos metu jo namuose aptiktą kastetą tauragiškis teisinosi radęs anksčiau nuomotame bute ir pasidėjęs tarp savo daiktų.

Prokurorė Irina Valatkienė baigiamojoje kalboje teismo prašė jau sykį Didžiojoje Britanijoje teistam Domantui L. skirti 10 parų arešto bausmę, o taip pat teistam Eduardui U. – vienerių metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendis bus skelbiamas kovo 23 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą