fbpx

Klaipėdos apygardos teismas atmetė R.Varanavičiaus skundą

Dalintis:

Klaipėdos apygardos teismas nepakeitė Tauragės apylinkės teismo sprendimo dėl buvusio Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus atleidimo iš darbo. Aukštesnės instancijos teismas palaikė pirmosios instancijos teismo sprendimą ir taip pat pripažino, kad atleidimas buvo teisėtas.

Buvęs Batakių pagrindinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius teismuose įrodinėja, kad remiantis savivaldybės mero 2020 metų rugpjūčio 25 d. potvarkiu iš pareigų buvo atleistas neteisėtai. Teismuose jis tvirtino, kad atleidimo metu turėjo nedarbingumą, be to, jam nebuvo siūlomos nei kitos darbo vietos, nei darbo sąlygų pakeitimas.

Šių metų kovo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas pripažino, kad buvusio Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus R.Varanavičiaus atleidimas iš darbo, remiantis savivaldybės mero 2020 m. rugpjūčio 25 d. potvarkiu, buvo teisėtas. Mokymo įstaigos vadovas buvo atleistas reorganizavus Batakių pagrindinę mokyklą, ją prijungiant prie Skaudvilės gimnazijos. Tauragės apylinkės teismas konstatavo, kad šioje byloje labai aktualus klausimas, kas laikytinas ieškovo darbdaviu, nes nuo to priklauso atleidžiamam darbuotojui siūlomų laisvų darbo vietų apimtis. Vertindamas R.Varanavičiaus argumentus dėl Darbo kodekso pažeidimo teismas padarė išvadą, kad ieškovo darbdavė yra Skaudvilės gimnazija.

Rimvydas Varanavičius apeliaciniu skundu kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, kad šis panaikintų Tauragės apylinkės teismo sprendimą ir priimtų naują, tačiau bylą pralaimėjo. Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nutarė Tauragės apylinkės teismo sprendimą palikti nepakeistą.

Rimvydas Varanavičius stebisi, kad analogiškoje byloje dėl Gaurės pagrindinės mokyklos direktoriaus Kęstučio Makausko atleidimo Klaipėdos apygardos teismas priėmė visiškai priešingą – savivaldybei nepalankų sprendimą.

Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos teismo sprendimą, kuriuo jo apeliacinis skundas atmestas,  R.Varanavičius ketina skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Beje, atskirąją nuomonę šioje civilinėje byloje pareiškė viena iš trijų sprendimą priėmusios Klaipėdos apygardos teismo kolegijos teisėjų Albina Pupeikienė. Ši teisėja pareiškė, jog nesutinka su teisėjų kolegijos išvada, kad ieškovo darbdave laikytina Skaudvilės gimnazija, kuriai perėjo reorganizuotos Batakių pagrindinės mokyklos teisės ir pareigos.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą