Konfiskuojama dar 12 gyvūnų

Dalintis:

Rugsėjį per Lietuvą nuaidėjęs šunų daugintojų skandalas nuvilnijo ir per Tauragę. Antradienį Tauragės apylinkės teismas priėmė dar vieną nutarimą šunų laikytojų nenaudai.

Prie sodybos Tauragės miesto Gaurės gatvėje gyvūnų mylėtojai pasirodė pernai rugsėjo 6-ąją – įtarta, kad šiame name gali būti nelegali šunų daugykla. Buvo iškviesti policijos pareigūnai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai. Neplaninio patikrinimo metu į sodybą patekti pavyko ne iš karto, mat šeimininkės Onos L. vis nepavyko prisišaukti. Galiausiai namo durys tikrintojams buvo atvertos.

Teismo posėdyje VMVT patarėja Aušra Stumbrienė pasakojo, kad name tvyrojo nemalonus kvapas, buvo didžiulė netvarka, ant grindų mėtėsi pašvinkusios mėsos gabalai. Nuodugniai apžiūrėjus visą namą rasta ne tik šunų, bet ir trys narvuose laikomos katės. VMVT inspektorė Sandra Jokubauskienė teismui patikslino, kad katės dėl nuolatinio buvimo narvuose pažeistos sveikatos, prastos sveikatos būklės buvo ir šunys. Dar 4 į taksus panašius šuniukus tikrintojai rado Ąžuolynės kaimo sodyboje – jų buvimo vietą atskleidė Ona L.

Teismas konstatavo, kad name Gaurės gatvėje rasti gyvūnai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis. Gyvūnams pavojų kėlė ir aplink besimėtę daiktai, medikamentai, švirkštai. Nustatyta, kad kai kurie rasti preparatai buvo pasibaigusio galiojimo, dalis Lietuvoje apskritai draudžiami, vieni jų skirti rujai skatinti. Patikslinta, kad šunims nustatyti viršutinių kvėpavimo takų uždegimai, pūliavo nosys ir akys, gyvūnai kosėjo, duso, buvo ištroškę. Kai kuriems gyvūnams dėl netinkamų laikymo sąlygų suaugo ir deformavosi kojų sąnariai, į pirštų pagalvėles buvo įaugę nagai. Į Jorkšyro terjerę panaši kalytė buvo akla ir deformuotu žandikauliu. Viena į taksą panaši kalytė po paėmimo atsivedė du šuniukus – vienas jų gimė negyvas. Specialistų spėjimu, gyvūnų išmatos name buvo nevalytos mažiausiai kelias savaites.

Tauragės apylinkės teismas pripažino Oną L. kalta dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Moteriai skirta 500 eurų bauda, gyvūnus nuspręsta konfiskuoti. Teismo nutarimas dar gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą