Lietuvos pilietį pražudžiusiam užsieniečiui – milžiniškas ieškinys

Dalintis:

Trečiadienį Tauragės apylinkės teismas pradėjo iš esmės nagrinėti baudžiamąją bylą dėl eismo nelaimės, kurios metu vienas žmogus žuvo, kitas buvo sužalotas. Kaltinamasis – Belgijoje gyvenantis Didžiosios Britanijos pilietis, iki šiol į posėdžius Lietuvoje negalėjęs atvykti dėl karantino ir ilgos privalomos saviizoliacijos. Šįkart posėdį nutarta surengti nuotoliniu vaizdo konferencijos būdu. Tokia teismų praktika nuo pirmojo karantino darosi vis dažnesnė.

Eismo nelaimė automagistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Tauragės rajono teritorijoje, įvyko lietingą 2019-ųjų gegužės 28 dieną. Į Plungę darbo reikalais išnuomotu BMW markės automobiliu važiavęs Yisroel Hollander (52) nesuvaldė transporto priemonės ir partrenkė bei mirtinai sužalojo kelkraštyje stovėjusį N.R., sužalojimų patyrė ir M.G. Ši avarija visuomenėje sukėlė didelį ažiotažą – Y.Hollander pražudė vyrą, kuris buvo sustojęs pagelbėti kitiems žmonėms, patekusiems į eismo įvykį.

Belgijoje gyvenančiam vyrui pateikti kaltinimai dėl Kelių eismo taisyklių nesilaikymo, sukėlus eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus. Kaltinamajame akte teigiama, kad nelaimė įvyko kaltinamajam važiuojant ne mažesniu kaip 180 km/h greičiu. Už šią veiką jam gresia laisvės atėmimas iki 8-erių metų.

Teismo posėdyje dalyvaujant vertėjai, nukentėjusiesiems ir šalių atstovams, kaltinamasis Y.Hollander pripažino kaltę ir atsiprašė nukentėjusiųjų. Tačiau patikino, kad jo finansinė padėtis prasta ir jis negali įvykdyti civiliniuose ieškiniuose pateiktų reikalavimų, kurie siekia kelis šimtus tūkstančių eurų. Vyras teismui teigė per metus uždirbantis 36 tūkst. eurų, tačiau turintis 8 vaikus, iš kurių 5 vis dar gyvena su juo ir yra jo išlaikomi. Jis teigė esąs vienintelis šeimoje dirbantis žmogus.

Žuvusiojo N.R. artimieji teismo prašo priteisti 2573 Eur turtinę žalą ir dar po 100 tūkst. Eur vaikams bei mirusiojo motinai, 150 tūkst. Eur žmonai, iš viso reikalaujama suma siekia 450 tūkst. Eur. Kitas šiame įvykyje nukentėjęs žmogus – M.G. reikalauja 1403 Eur turtinės žalos ir 15 tūkst. Eur neturtinės žalos atlyginimo.

Teismas nusprendė dėl kaltinamojo visiško kaltės pripažinimo bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Nukentėjusiųjų atstovas pateikė civilinio ieškinio patikslinimą, dėl kurio ieškinio galutinė suma kiek sumažėjo. Kadangi patikslintas ieškinys pateiktas posėdžio pradžioje ir ne visos šalys turėjo galimybę susipažinti su dokumentu, teismas nutarė bylą toliau nagrinėti vasario 2 dieną.

Teismo darbas pakito

Pandemija ir griežtesnis karantinas keičia teismo darbą. Dalis darbuotojų išsiųsti dirbti iš namų, kai kurie teismo posėdžiai organizuojami nuotoliniu būdu, pasitelkiant išmaniąsias technologijas. Teismo atstovas Mindaugas Radvila patikino, kad kiek įstatymai leidžia, stengiamasi bylas nagrinėti rašytinio proceso būdu. Kai tai neįmanoma, siekiama organizuoti posėdžius pasitelkiant technologijas, kaip ir kaltinamojo Y.Hollander bylos atveju – organizuojant konferencinius vaizdo skambučius. Tik išimtiniais atvejais teismo posėdžiai, kuriuose numatomas didelis dalyvių būrys ir nėra galimybių užtikrinti saugumo ar pasinaudoti techninėmis priemonėmis, yra atidedami.

Dokumentų priėmimas, registracija ir išdavimas taip pat vykdomi elektroninių ryšių priemonėmis. Kai nepavyksta to padaryti, į teismą suinteresuoti asmenys kviečiami paruošus jiems atskirą patalpą, kuri vėliau kruopščiai dezinfekuojama.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą