Meldiklaukiuose šunis prižiūrėjusiai moteriai bauda panaikinta: byla grįžta į Tauragę

Dalintis:

Šunų dauginimo skandalas Meldiklaukių kaime greitai nesibaigs. Tauragės rajono apylinkės teismo nutarimą skirti jai 800 eurų baudą už šunų nepriežiūrą ir veterinarinės pagalbos nesuteikimą šio kaimo gyventoja apskundė, Klaipėdos apygardos teismas jį panaikino ir grąžino bylą nagrinėti iš naujo.

Tauragės apylinkės teismą pasiekė dvi bylos, susijusios su Meldiklaukių kaimu. Tyrimas atliktas po to, kai 2020 metų rugsėjo 5 dieną prie sodybos susirinkęs būrys gyvūnų mylėtojų ir savanorių teigė aptikę šunų daugyklą, kurioje keturkojai laikomi apgailėtinomis sąlygomis. Į patikrinimą savaitgalio vakarą atvykę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai, veterinarijos gydytoja ir policijos pareigūnai rado žadą atimančias sąlygas: aptvarai nevalyti, tvarto viduje dvokė išmatomis ir šlapimu, viename šunų aptvarų rasta padvėsusių žiurkių, o aplink mėtėsi žiurknuodžių.

Meldiklaukių kaimo sodyboje gyvenanti D.Š. buvo patraukta administracinėn atsakomybėn dėl neteisėto vertimosi komercine veikla, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimo, žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo. Tačiau Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog nėra įrodymų, kad moteris šunis veisė, todėl tik skyrė baudą dėl netinkamos šunų priežiūros ir būtinos veterinarinės pagalbos nesuteikimo. D.Š. šį nutarimą apskundė aukštesnės instancijos teismui. Skundą pateikė ir VMVT Tauragės departamentas, siekdamas šunų konfiskavimo. To esą prireikė, nes D.Š. ir jos sūnus Jonas G. keičia parodymus, kuriam jų priklauso šunys.

Klaipėdos apygardos teismas, praėjusią savaitę išnagrinėjęs D.Š. skundą, nusprendė Tauragės apylinkės teismo nutarimą panaikinti ir bylą grąžinti nagrinėti iš naujo. Klaipėdos apygardos teismo teigimu, Tauragės apygardos teismas, nagrinėdamas D.Š. bylą, padarė esminį pažeidimą – tinkamai nemotyvavo savo sprendimo, nevertino byloje nustatytų įrodymų ir aplinkybių.

Tauragės apylinkės teismo nutarimą skirti baudą ir konfiskuoti šunis apskundė ir D.Š. sūnus Jonas G. Kada jis bus nagrinėjamas Klaipėdos apygardos teisme, dar nepaskelbta.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą