Mokinio galimo sumušimo byla nutraukta dėl senaties

Dalintis:

Klaipėdos apygardos teismas patenkino buvusio Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus apeliacinį skundą dėl Tauragės apylinkės teismo nutarties, kurioje jis kaltinamas įvykdęs administracinį nusižengimą. Nuo 2018-ųjų iš policijos į teismą, iš vieno teismo į kitą teismą keliavusi byla nutraukta dėl senaties.

Mokyklos direktorius buvo apkaltintas, kad 2018 metų spalio 1 dieną drausmindamas 15-metį moksleivį jam kelis kartus trenkė.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas dabar jau buvęs Batakių pagrindinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius Klaipėdos apygardos teismui pateiktame apeliaciniame skunde prašė administracinio nusižengimo teiseną jo atžvilgiu nutraukti. R.Varanavičius teismą įtikinėjo, kad ir nepilnamečio motina prašė administracinio nusižengimo teiseną nutraukti, nes jos sūnaus kalbos apie patirtą smurtą buvęs tik vaikiškas siekis atkeršyti mokyklos direktoriui. Pedagogo tvirtinimu, buvęs mokinys jo atsiprašė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai teismą tikino, kad R.Varanavičiaus kaltė įrodyta, o nuo įvykio dienos iki šiandien administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo galėjo psichologiškai paveikti nukentėjusįjį, todėl nėra pagrindo manyti, kad jokio smurto prieš nepilnametį nebuvo naudota.

Ši byla teismų karuselėje sukosi nuo 2018 m. gruodžio 5 d., kai buvo surašytas pirmasis administracinio nusižengimo protokolas dėl to, kad R.Varanavičius savo darbo kabinete mušė mokinį. Pedagogas šį nutarimą apskundė Tauragės apylinkės teismui. Vėliau skundai keliavo į aukštesnės instancijos teismus. Byla ne kartą buvo grąžinta nagrinėti Tauragės policijos komisariatui iš naujo.

Lapkričio 4-ąją Klaipėdos apygardos teismas pripažino, kad Tauragės apylinkės teismo 2020 m. rugsėjo 10 dienos nutartis grąžinti bylą Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui ištirti yra nepagrįsta, todėl naikintina ir administracinio teisės pažeidimo bylos teisena nutrauktina dėl senaties.

Nutartis neskundžiama.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą