Nelegaliu gyvūnų dauginimu įtariamas vyras: sąlygos buvo idealios

Dalintis:

Vienas po kito į dienos šviesą ištraukti įvairių veislių šunų daugintojai stoja prieš teismą. Po gyvūnų mylėtojų šturmo Meldiklaukių kaime buvo konfiskuota 10 šunų, kurių savininkas Jonas G. stojo prieš teismą.

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo atstovas Mindaugas Radvila, administracinės Jono G. bylos posėdis truko kone dvi valandas. Jame administracinėn atsakomybėn už žiaurų elgesį su gyvūnais traukiamas Jonas G. savo kaltės nepripažino ir reikalavo bylą nutraukti.

Teisėjo padėjėjas M.Radvila patikslino, kad Jonas G. iš viso turėjo 14 šunų, iš kurių 10 buvo paimti. Administracinėn atsakomybėn patrauktas šunų savininkas teisme neigė turėjęs veislyną – šunų laikymas buvęs tik pomėgis, taip pat tvirtino, kad šunų laikymo sąlygos buvusios idealios, jų kailiai blizgėjo ir gyvūnai buvo sveiki, prireikus vežami pas veterinarą.

Teismui šunų savininkas taip pat sakė, kad dieną keturkojai galėjo bėgioti kieme, o uždaromi į aptvarus buvo tik naktį. Vyras tikino, kad aptvarai buvo šildomi.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai teismui įrodinėjo, kad jiems pavyko rasti nelegalios šunų veisimo veiklos įrodymų – aptikti skelbimai internete. Be to, dar anksčiau Jonas G. esą kreipėsi į tarnybą siekdamas įgyti licenciją. Veterinarijos tarnybos specialistai taip pat vardijo, kad šunų laikymo patalpoje rado nudvėsusių žiurkių, išbertų žiurknuodžių, buvo jaučiamas amoniako kvapas.

Jonas G. savo nekaltumą įrodinėti bandė pasisamdęs advokatą. Teisininkas argumentavo, kad protokolą surašęs pareigūnas nenurodė, kokius tiksliai teisės aktus Jonas G. pažeidė, nebuvo nustatytas veiklos sistemiškumas. Be to, esą trūksta įrodymų, kad Jonas G. šuniukus pardavinėjo. Teisme pabrėžta, kad daugumą gyvūnų laikymo trūkumų vyras pašalino ir pakartotinio tikrinimo metu VMVT specialistai tai galėjo įvertinti.

Teismas šioje byloje nutartį skelbs jau šią savaitę.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą