fbpx

Nepilnametę išnaudojusiems vyrams – laisvės apribojimas

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas uždarame posėdyje nagrinėjo bylą, kurioje du vyrai kaltinti lytinės aistros tenkinimu su 16 metų neturinčia nepilnamete. Jie pripažinti kaltais, bet belangės išvengs.

Į teismą dėl santykiavimo su jaunesniu nei 16 metų asmeniu kreipėsi Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai. Kadangi byla susijusi su asmens seksualinio apsisprendimo laisve ir nepilnamečiu asmeniu, teismas nusprendė ją nagrinėti uždarame posėdyje, į kurį pašaliniai asmenys neįleisti.

Išnagrinėjus visas aplinkybes, Š.Š. ir A.G. pripažinti kaltais dėl lytinės aistros tenkinimo su 16 metų neturinčiu asmeniu, kai nėra išžaginimo ar prievartavimo požymių. Abu vyrai kaltę pripažino, todėl teismas jiems skyrė sumažintas bausmes. Š.Š. skirta laisvės apribojimo bausmė 8 mėnesiams. Taip pat jis 6 mėnesius įpareigotas būti namuose nuo 22 iki 6 val.

Kiek didesnė bausmė skirta A.G. Jam laisvė apribota 10-čiai mėnesių. Jis taip pat įpareigotas pusę metų nuo 22 iki 6 val. būti namuose. Kadangi vyras dar buvo neatlikęs Klaipėdos apygardos teismo jam skirtos 1,5 metų laisvės apribojimo bausmės, jam skirta galutinė subendrinta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė. Per visą šį apribojimą jis privalės dirbti, užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje arba mokytis. Taip pat teismas vyrą įpareigojo neatlygintinai per 10 mėnesių išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis. A.G. uždrausta pusantrų metų vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Teismui nukentėjusioji pareiškė civilinį ieškinį. Iš Š.Š. jai priteista 4000 eurų neturtinei žalai atlyginti, o iš A.G. – 6000 eurų.

Nuosprendis gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą