Nepilnametės prievartavimo byloje skelbtą nuosprendį prokuratūra skųs

Dalintis:

Vakar jurbarkiškis sportininkas Mantas I. išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį dėl kaimo turizmo sodyboje sumuštos ir prievartautos nepilnametės merginos. Visuomenei nuosprendis pasirodė per švelnus, socialiniai tinklai ūžė nuo komentarų. Šiandien prokuratūra išplatino pranešimą spaudai, kad nuosprendį skųs.

Uždarame teismo posėdyje nepilnametės sužalojimo, prievartavimo ir bandymo išžaginti byloje jurbarkiškis Mantas I. išgirdo nuosprendį, kuriuo skirta trejų metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant. Iš pradžių teismas paskelbė, kad skiriama penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau įvertinus tai, kad jaunuolis savo kaltę pripažino visiškai ir nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis, byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka ir bausmė sumažinta trečdaliu. Taip pat jis įpareigotas atlyginti nukentėjusiajai ir jos tėvui neturtinę žalą, padengti gydymo išlaidas.

Visuomenę toks nuosprendis itin papiktino. Internetiniuose naujienų portaluose bei socialiniuose tinkluose pasklido gausybė komentarų apie tai, kad nušovus stumbrę numatyta didesnė žala gamtai, nei merginos suluošinimas. Ne vienas prisiminė ir jaunuolį, nubaustą už narkotinių medžiagų laikymą, kuriam skirta laisvės atėmimo bausmė. Daugelis tvirtino, kad tokiomis menkomis bausmėmis tik skatinamas nusikalstamumas, nuvertinamas žmogiškumas.

Pasklidus žiniai apie paskelbtą teismo nuosprendį, internete buvo sukurta peticija, kurią piliečiai suskubo pasirašyti. Peticija skirta Aukščiausiojo teismo pirmininkui ir ja siekiama, kad nepilnametę merginą žiauriai sumušusiam Mantui I. būtų skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Ketvirtadienį „Tauragės kurjeriui“ nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas patikino, kad savo klientams rekomenduos teismo sprendimą skųsti. Tačiau už akių užbėgo Klaipėdos apygardos prokuratūra, paskelbusi apie ketinimus tokį nuosprendį skųsti.

Jaunuolis buvo pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Prokuratūra tvirtina, kad su skirta trejų metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme ją atidedant nesutinka. Apeliacinis skundas jau ruošiamas.

„Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo – brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą, įvertinimo bei argumentų pripažinti kaltininko gailėjimąsi nuoširdžiu, kas turi esminės reikšmės sprendimui ar paskirtos bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą