fbpx

Neveikiančią mokyklą padegęs vyras belangės išvengs

Dalintis:

Lumpėnų mokykloje gaisrą sukėlęs 20-metis Pagėgių savivaldybės gyventojas Arnoldas G. išgirdo teismo verdiktą. Belangės kaltinamasis išvengs, tačiau turės atlyginti daugiau nei 16 tūkst. eurų siekiančią turtinę žalą.

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo praėjusių metų rugpjūčio 2 dieną Pagėgių savivaldybės Lumpėnų mokyklos pastate kilusio gaisro aplinkybes. Specialistams nustačius, kad tai nebuvo atsitiktinė nelaimė, policijos pareigūnai leidosi į padegėjų paieškas. Nustatyta, kad gaisrą, kurio metu išdegė technologijų kabinetas ir apgadintos gretimos patalpos, sukėlė neblaivus ir dukart teistas Arnoldas G.

Prieš teismą stojęs vyras pripažino kaltę, tvirtino besigailįs savo veiksmų. Dėl šios priežasties teismas nutarė bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Kaltinamasis teismui pasakojo, kad būdamas neblaivus kartu su M.G. rugpjūčio 2-osios vakarą, apie 23 val., atėjo prie neveikiančios Lumpėnų mokyklos. Vidun pateko per langą antrame pastato aukšte. Įsilaužę į technologijų kabinetą, vyrai pamatė stiklainius su įvairiomis medžiagomis. Vieną sudaužė ir bandė padegti viduje buvusį skystį, tačiau šis nedegė. Labiau sekėsi su kito stiklainio turiniu – šio skystis pasirodė besąs itin degus. Tik štai užgesinti liepsnų niekaip nesisekė – nors padegėjai bandė užmesti užuolaidą, užtrypti ugnį, gaisras įsisiautėjo. Sugėrovai nusprendė sprukti, apie gaisrą niekam nepranešę.

Lumpėnų mokykla po gaisro. Tauragės policijos archyvo nuotrauka

Mokyklos pastatas buvo apdraustas, todėl po gaisro draudimo bendrovė atlygino patirtą turtinę žalą – 16 357 eurus.

Arnoldas G. pripažintas kaltu dėl turto suniokojimo visuotinai pavojingu būdu. Jam skirta subendrinta 1 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas dvejiems metams. Kaltinamasis įpareigotas 10 mėnesių nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, 6 mėnesius neišeiti iš namų nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu arba mokymusi, per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programose ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Kartu su Arnoldu G. buvusiam  M.G. bausmės pavyko išvengti. Jis pripažintas tik įvykio liudytoju.

Teismas draudimo bendrovės civilinį ieškinį tenkino visiškai – Arnoldas G. turės atlyginti 16 357 eurų siekiančią žalą.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą