fbpx

Nuo mokesčių įmonės vadovui išsisukti nepavyko

Dalintis:

Leikiškės kaime individualią įmonę valdęs Egidijus J. teisme atsidūrė po virtinės asmeninių bėdų, kai nustojo mokėti mokesčius. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą tauragiškiui skirtas laisvės atėmimas bausmę atidedant ir teks sumokėti visus nuslėptus mokesčius – beveik 15 tūkst. eurų.

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Egidijui J., kuris buvo kaltinamas apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo valstybei. Teisme kaltinamąjį aktą skaičiusi prokurorė Vida Skalauskienė paskelbė, kad iš viso 2019 metais ir 2020 metų sausį Egidijus J. neužregistravo 14 sąskaitų už daugiau nei 98 tūkst. eurų.

Kaltę verslininkas pripažino ir sutiko duoti parodymus. Jis teismui tvirtino, kad 2019-ieji jam buvo labai sunkūs metai – tais metais vyras išsiskyrė.

– Žlugo šeima, 30 metų gyvenimo. Sunkiai tai pernešiau. Su nervais buvo prastai, man niekas neberūpėjo – nei buhalterija, nei dar kas, – netvarkos buhalteriniuose dokumentuose priežastį įvardijo kaltinamasis. – Sunkvežimius, miškavežius vežiau, vėliau juos remontuodavau. Ėjau tuo keliu. Šiandien kaltę pripažįstu, noriu kuo greičiau viską susitvarkyti ir atsiskaityti, kad būčiau laisvas žmogus.

Egidijus J. taip pat teisme atskleidė, kad iki skyrybų su žmona būtent ji ir dar viena šeimos draugė tvarkė įmonės buhalteriją. Šios paslaugos po skyrybų nutrūko. Vėliau buhalterijos ėmėsi sūnus, tačiau kaltinamasis teisme pasakė, kad jis viską darė taip, kaip suprato.

– Prašau Egidijų J. pripažinti kaltu ir skirti vienerių metų laisvės atėmimą, bausmę atidedant metams bei priteisti Valstybinei mokesčių inspekcijai 14 678 eurus, – baigiamojoje kalboje teismo prašė prokurorė.

Kadangi kaltinamasis kaltę pripažino, byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, apklausiant tik kaltinamąjį ir nekviečiant liudytojų, kurie buvo apklausti ikiteisminio tyrimo metu.

Tauragės apylinkės teismas Egidijų J. pripažino kaltu dėl apgaulingo buhalterijos tvarkymo. Kaltinamajam skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė ją atidedant metams. Visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį tauragiškis įpareigojamas neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Valstybinei mokesčių inspekcijai Egidijus J. turės sumokėti 14 678 Eur nuslėptų mokesčių.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą