fbpx

Nuteistas Estijos pilietis pardavęs nusikalstamu būdu įgytą automobilį

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 30-metį Estijos pilietį, kuris Lietuvoje pardavė nusikalstamu būdu įgytą automobilį bei suklastojo pirkimo-pardavimo sutartį. Teismas estui skyrė 3800 eurų dydžio baudą.

Bylos duomenimis K.S. spalio 5-ąją pardavė 15 tūkst. Eur vertės automobilį „Lexus GS250“ Lietuvos įmonei už 2500 Eur žinodamas, kad automobilis įgytas nusikalstamu būdu Estijoje. Kaltinamasis realizuodamas minėtą automobilį pirkimo-pardavimo sutartyje savo ranka įrašė, kad transporto priemonę neva parduoda kitas asmuo ir suklastojo jo parašą.

Kaip vėliau paaiškėjo, „Lexus GS250“ priklauso Estijos automobilių nuomos kompanijai. 2021 m. spalio 2 d. asmuo, prisistatęs A.K. vardu, išsinuomojo šį automobilį, tačiau pasibaigus nuomos terminui automobilio įmonei negrąžino.

Paaiškėjus visoms aplinkybėms, vyras savo kaltę dėl padarytų nusikalstamų veikų pripažino visiškai. Apklausiamas jis nurodė, kad pažįstamas asmuo susisiekė su juo ir jam pasiūlė Lietuvoje parduoti automobilį „Lexus GS250“. Už tai jam pažadėjo 10 procentų nuo pardavimo sumos. Su minėtu asmeniu susitiko automobilių stovėjimo aikštelėje Estijoje, kuris jam davė pirkėjo iš Vilniaus telefono numerį, taip pat davė adresą Tauragės mieste, jei automobilio nenupirktų Vilniuje. Jis jam pasakė, kad automobilį reikia parduoti konkretaus asmens vardu, todėl nurodė jo duomenis.

Nepavykus parduoti automobilio Vilniuje, estas atvyko į Tauragę. Iš pradžių pirkėjui pasakė, kad automobilio kaina yra 5000 Eur, tačiau pirkėjas pradėjo derėtis dėl kainos. Norėdamas kuo greičiau parduoti automobilį sutiko su pasiūlyta 2500 Eur kaina. Autoservise pradėjo pildyti pirkimo-pardavimo dokumentus. Ant pirkimo pardavimo sutarties jis pasirašė kito asmens vardu, pasirašė parašu. Žmogus, kuris jam perdavė automobilį, nesakė, kad jis yra įgytas nusikalstamu būdu, tačiau pirkėjas tai numanė. Matė, kad tai yra prabangus automobilis, jo vertė didesnė nei 10 000 Eur. Suprato, kad automobilis gali būti įgytas neteisėtai.

Teismas įvertino tai, kad vyras prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi, nenustatyta jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, todėl bausmės skyrimo tikslai bus pasiekti jam paskyrus baudą. Kadangi kaltinamasis pripažino savo kaltę, paskirta bauda sumažinta vienu trečdaliu.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų gali prašyti bylos nagrinėjimo teisme.

Tauragės apylinkės teismo inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą