fbpx

Padegėjas pusmetį vaikščios su apykoje

Dalintis:

Šilutės rajono gyventojas Zenonas U. Tauragės apylinkės teisme buvo teisiamas dėl to, kad padegė buvusios sugyventinės malkinę. Vyras atviravo, kad protą jam buvo aptemdęs pavydas ir savo veiksmų jis nebekontroliavo. Teismas nusprendė laisvės atėmimo bausmės padegėjui neskirti.

68-erių Zenonas U. prieš teismą stojo dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyras, savo buvusiai sugyventinei L.G. iš pradžių siuntinėjęs grasinančius laiškus, galiausiai praėjusių metų rugsėjo 27-ąją padegė malkinę, kuri oficialiai priklauso L.G. dukrai.

Teismui kaltinamasis pasakojo, kad kartu su L.G. gyveno šešerius metus, tačiau pajutęs turįs sveikatos problemų jis bičiulei patarė susirasti kitą žmogų, kuris padėtų nudirbti ūkio darbus. Taip ir atsitiko – atsiradęs kitas vyras ėmė raginti Zenoną U. palikti L.G. namus. Tai jį ir supykdė.

Įskaudintas Zenonas U. griebėsi konspiracijos – prašė kitų moterų rašyti jo buvusiai sugyventinei grasinančius laiškus. Sykį gąsdindamas moterį išdaužė jos langą, ant žolės pripylė benzino.

Susiruošęs padegti malkinę Zenonas U. gerai apgalvojo savo veiksmus: dviračiu į Stirbaitynės kaimą iš Šilutės rajono atsigabeno benzino. Malkinę padegti ryžosi suvokdamas, kad ji yra atokiau nuo kitų pastatų. Teismui kaltinamasis pasakojo, kad išpylęs degalus ir juos padegęs iškart išvažiavo, į liepsnas net neatsigręždamas.

Nustatyta, kad nuostoliai siekia 3 tūkst. eurų, tačiau nei L.G., nei jos dukra kaltinamajam civilinio ieškinio nepareiškė. Jį pateikė tik draudimo kompanija, kurios ieškinys turtinei žalai atlyginti siekia 1804 Eur.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė, kad Zenonas U. yra kaltas dėl padegimo, ir skyrė jam laisvės apribojimą 6 mėnesiams, skiriant intensyvią priežiūrą elektroninio stebėjimo priemonėmis. Laisvės ribojimo metu nuteistasis 21–6 valandomis negalės išeiti iš namų, jei tai nesusiję su darbu. Vyras privalės neatlygintinai dirbti 100 valandų per 4 mėnesius sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevyriausybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Visą bausmės laiką Zenonui U. uždrausta lankytis L.G. sodyboje.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą