fbpx

Pagėgių pasieniečiai sulaikė kokaino ir amfetamino už 6-7 mln. eurų

Dalintis:

Šiandien Valstybės sienos apsaugos tarnyba išplatino informaciją apie sulaikytą didelį kiekį narkotinių medžiagų. Pranešama, jog Pagėgių pasieniečiai rado 70 kilogramų narkotinių medžiagų. Jų vertė juodojoje rinkoje gali siekti 6–7 mln. eurų.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai bei Bardinų pasienio užkardos kinologė su vokiečių aviganiu Aru pagal kriminalinės žvalgybos informaciją ketvirtadienį stovėjimo aikštelėje prie vieno namo Jurbarke patikrino automobilį „Volvo V50“.

Automobilyje buvusiame sportiniame krepšyje pasieniečiai rado 20 paketų su milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis. Šalia automobilio pasieniečiai sulaikė 58-erių Jurbarko gyventoją bei kitame automobilyje „Citroen C4 Picasso“ buvusį 50-metį Klaipėdos gyventoją.

Vykdant tolimesnius procesinius veiksmus, VSAT pareigūnai atliko kratas Klaipėdoje. 50-mečio klaipėdiečio pažįstamos bute buvo rasta ir paimta 8600 eurų grynaisiais. Kitos sulaikyto klaipėdiečio pažįstamos, 54-erių klaipėdietės, bute per kratą rasti ir paimti 51 pakuotė su milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis, taip pat 2500 eurų grynaisiais ir galimai suklastoti vairuotojo pažymėjimai.

Pasieniečiai atliko kratą ir Jurbarke pas sulaikytą 58-erių vyrą, kur rado ir paėmė kitus tyrimui reikšmingus daiktus.

VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 71 paketą (apie 70 kilogramų) su galimai narkotinėmis medžiagomis ir 11 100 eurų grynųjų pinigų.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu Pagėgių pasienio rinktinėje  pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Operacijos metu sulaikyti 3 asmenys, kuriems teismas skyrė suėmimą 2 mėnesiams. Automobiliai ir kvaišalai pristatyti į Pagėgių pasienio rinktinę. Atlikus narkotinių medžiagų ekspertizę paaiškėjo, jog tai yra amfetaminas ir kokainas. Juodojoje rinkoje preliminari 1 gramo kokaino kaina yra apie 100 eurų, amfetamino 1 gramo kaina – apie 20 eurų. Tad bendra narkotinių medžiagų vertė gali siekti 5 680 000 – 7 100 000 mln. eurų.

Sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą