Pareigūnai surengė reidą paspirtukų vairuotojams

Dalintis:

Gegužės 1–3 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dėmesį skyrė elektrinių paspirtukų vairuotojų kontrolei. Pastebėtas ne vienas atvejis, kai vienu paspirtuku važiavo keli asmenys.

Elektriniais paspirtukais važinėti leidžiama tik po vieną. Nepaisant to, dažnas šios taisyklės nepaiso. Saugos priemonių – šalmų nedėvėjimas bei pėsčiųjų perėjos kirtimas nenulipant nuo elektrinio paspirtuko – taip pat dažnai pasitaikantys pažeidimai.

Visiems nustatytiems pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, nepilnamečiams paskirti įspėjimai.

Pareigūnai primena, kad važiuojant paspirtuku nepilnamečiams (iki 18 metų) privaloma dėvėti šalmą.

Tauragės AVPK nuotrauka

Paspirtukų ir dviračių vairuotojams leidžiama važiuoti tik pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, o kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuojant kelkraščiu ar važiuojamąja kelio dalimi privaloma būti ypač budriems bei laikytis kuo arčiau dešiniojo krašto. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

Tauragės AVPK nuotrauka

Vykstant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis, kaip ir dviratį. Per pėsčiųjų perėjas „skrajojantys“ paspirtukininkai kelia grėsmę pėstiesiems ir sau.

Elektriniais „Bolt“ paspirtukais gali naudotis tik pilnamečiai asmenys.

Tėvai duodami elektrinį paspirtuką vaikams, turėtų atkreipti dėmesį į jų saugumą. Labai svarbu, kad mažamečiai dėvėtų apsaugos priemones – šalmus. Jų nedėvėjimas gali baigtis itin skaudžia nelaime.

Tauragės AVPK nuotrauka

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą