Pedagogo vargai nesibaigia – teismas vėl panaikino nutarimą

Dalintis:

„Nutarimas priimtas pažeidžiant Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtintą nusižengimo nagrinėjimo tvarką, dėl ko apribota asmens, traukiamo administracinėn atsakomybėn, galimybė pasinaudoti įstatyme numatytomis teisėmis“, – pripažino Tauragės apylinkės teismas, išnagrinėjęs buvusio Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus skundą. Byla dėl galimo moksleivio sumušimo vėl grąžinta policijos komisariatui nagrinėti iš naujo.

Istorija dėl kaltinimų tuometiniam Batakių pagrindinės mokyklos direktoriui Rimvydui Varanavičiui sumušus mokinį prasidėjo 2018 metų spalį. R.Varanavičius iki šiol tebeįrodinėja moksleivio nemušęs. Dėl šio incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Vėliau R.Varanavičiui buvo skirta 90 eurų bauda, bet ir toji panaikinta, o byla grąžinta policijos komisariatui nagrinėti iš naujo. Šių metų birželio 2-ąją Tauragės policijos komisariato pareigūnė R.Varanavičiui vietoj baudos skyrė įspėjimą už tai, kad jis pažeidė vaiko teises – 2018 m. spalio 1 dieną savo darbo kabinete 15-mečiui sudavė kumščiu.

Su tokia policijos komisariato nuobauda R.Varanavičius nesutiko ir Tauragės apylinkės teismo prašė administracinio nusižengimo teiseną nutraukti. Pedagogas taip pat reikalavo priteisti jam bylinėjimosi išlaidas – 1335 eurus, kurias patyrė per dvejus metus įrodinėdamas, kad moksleivio nemušė.

Nutarimą surašiusi policijos komisariato pareigūnė į skundo nagrinėjimą teisme neatvyko, komisariatas tik surašė atsiliepimą į skundą. R.Varanavičiaus advokatas Piotras Orlovas teisme stebėjosi, kad policijos komisariato pareigūnai ne pirmą kartą nesiteikia ateiti į teismo posėdį išdėstyti savo pozicijos. Anot advokato, tai esanti nepagarba teismui.

Rugsėjo 10-ąją Tauragės apylinkės teismas nusprendė R.Varanavičiaus skundą tenkinti iš dalies. Byloje nustatyta, kad policijos komisariato pareigūnai nesiėmė jokių veiksmų teismo nurodytam protokolo trūkumui pašalinti ir kitiems reikalavimams įvykdyti, be to, byla išnagrinėta nepranešus administracinėn atsakomybėn traukiamam R.Varanavičiui apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką. Konstatavus, kad byloje buvo padaryti esminiai proceso teisės pažeidimai, ir bylą vėl grąžinus policijos komisariatui nagrinėti iš naujo, R.Varanavičiaus prašymas dėl bylinėjimosi išlaidų priteisimo paliktas nenagrinėtas.

Ši nutartis dar gali būti skundžiama aukštesnės instancijos teismui.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą