Policijos pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu dažniau pasitaiko atvejų, kai sukčiai apgauna pirkti ar nuomotis būstą norinčius asmenis. Paprastai socialiniuose tinkluose skelbimus skelbiantys sukčiai – neva buto savininkai – nurodo žemesnes nei rinkos kainas, susidomėjusiems aiškina, kad esą yra užsienyje, būstu domisi daug žmonių, todėl avansą pervesti reikėtų nedelsiant, nes kažkas kitas tai gali padaryti greičiau. Susigundę patiklūs asmenys perveda nurodytas sumas, o „pardavėjai“ iš karto dingsta.
Toks atvejis sekmadienį fiksuotas Šilalėje. 1975 m. gimusi moteris, radusi skelbimą apie parduodamą butą Šilalėje, Maironio gatvėje, tariamai pardavėjai į jos nurodytą banko sąskaitą pervedė 500 eurų. Moteris nuvykusi apžiūrėti perkamo buto, išsiaiškino, kad skelbime nurodytas butas net neparduodamas.
Šiandien pareigūnai sulaukė dar vieno pranešimo apie į sukčių pinkles įkliuvusį Tauragės rajono gyventoją. 1991 m. gimęs vyras už „perkamą“ butą į pardavėjo sąskaitą pervedė tūkstantį eurų. Po depozito pervedimo vyriškiui buto niekas neaprodė, pardavėja į skambučius bei žinutes neatsako, pinigų negrąžina.
Pareigūnai ragina neprarasti budrumo. Saugokitės siūlančių neįtikinamai mažas kainas, pasiskaitykite komentarus apie pardavėjais prisistatančius asmenis ir įsigyti siūlomą butą ar kitą turtą, venkite išankstinių apmokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims, prieš tai nepažiūrėję pirkti ar nuomotis siūlomo buto. Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles, ar bent įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.
Tokio pobūdžio nusikaltimus vykdantys asmenys, anot policijos pareigūnų, nuolat tobulėja, keičia strategijas, pritaiko naujus būdus. Žmonės, kurie įpratę daug laiko praleisti socialinėse medijose, ten perka, parduoda bei ieško informacijos nesusimąstydami, kad gali būti lengvai apgauti.
Facebook paskyrose dažnai galima rasti patrauklių pasiūlymų, tačiau pareigūnai ragina likti atsargiais, neprarasti budrumo.