Pirko automobilį – gavo ir lagaminą su kanapėmis

Dalintis:

Automobilio pirkimo-pardavimo sandoris tarp tauragiškio Ernesto S. ir Šilutės rajono gyventojo Tomo Š. pasuko itin įdomia linkme, kai bagažinėje šilutiškis rado lagaminą su kanapėmis. Radinys sudomino ir policijos pareigūnus. Teisme atversta baudžiamoji byla.

Į teisiamųjų suolą automobilio pirkėjas šilutiškis Tomas Š. (24) ir tauragiškis pardavėjas Ernestas S. (25) pateko po to, kai 2019-ųjų gruodžio 7-tą dieną Tomas Š. buvo sustabdytas ir apieškotas. Apžiūros metu jo automobilyje „Audi A6“ rasta kanapių, vėliau jų aptikta ir užkastų garaže. O pasidomėjus automobilio pirkimo-pardavimo sandoriu, kuris įvyko 2019-ųjų lapkričio 12-tą dieną, kratos atliktos ir ankstesnio jo savininko bute. Būtent tauragiškio Ernesto S. bute bei tėvų namuose pareigūnai rado ne tik kanapių, bet ir kokaino, amfetamino.

Į teismo salę abu kaltinamieji atvyko lydimi vieno iš tėvų. Tomo Š. atstovas iškart kreipėsi su prašymu atleisti jauną vyrą nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, o laiduotoja prašėsi būti jo mama, pas kurią Šilutės rajone kaltinamasis šiuo metu gyvena.

Abu vyrai savo kaltę teismui pripažino, todėl nutarta bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, apklausiant tik kaltinamuosius.

– Daviau 1000 eurų už mašiną ir parsivežiau ją į kaimą. Tik po kelių dienų bagažinėje radau lagaminą. Ten buvo darbiniai rūbai, o kitame skyriuje žolė. Susiskambinau su pardavėju, jis sakė, kad atvažiuos pasiimti lagamino, bet vis neatvažiavo. Tai tada aš maždaug pusę kanapių sudėjau į bidoną ir užkasiau garaže, kitą dalį išsivežiau į Klaipėdą. Bendrai žolės buvo apie 700 g. Klaipėdoje supratau, kad man vienam bus per daug, tada vežiau atgal į kaimą, bet sustabdė policija, – teismui praėjusią savaitę pasakojo Tomas Š.

Kaltinamasis tikino, kad policijai nenorėjo pranešti, nes suprato, jog turės problemų.

– Kiek kainuoja gramas kanapių? – klausė Tomo Š. prokuroras.

– Gal 10 eurų.

– Tai kažkas paliko automobilyje 7 tūkst. eurų ir pamiršo? – ironiškai pastebėjo kaltinimą palaikęs prokuroras teismo posėdyje.

Kad lagaminas ir kanapės priklauso Ernestui S., jis taip pat teismui prisipažino, pasakodamas, kad likusius narkotikus įsigijo artėjant šventei.

– Kanapes pirkau Druskininkuose, sumokėjau 1000 eurų. Pats parūkydavau kartais. Sudėjau viską į lagaminą ir palikau mašinos bagažinėje, pamiršau. Mašina buvo daužta ir iš pradžių ieškojau buferio, bet paskui supratau, kad per brangu ir nutariau ją parduoti. Vėliau jau susirašinėjau su Tomu Š., ketinau atsiimti lagaminą ir išmesti kanapes. Sena ta kanapė buvo, supuvusi, jokio poveikio. Kad man nebuvo labai aktualu, tai ir nenuvykau pasiimti, – dėstė savo versiją Ernestas S.

Teismo klausiamas, tauragiškis paaiškino amfetaminą įsigijęs galimai Šiaulių, kokainą iš Klaipėdos. Jis patikino, kad ruošėsi artėjantiems Naujiesiems metams.

Ernesto S. bute kratą atlikdami pareigūnai stalčiuje aptiko ir šovinių, dėl kurių neteisėto laikymo jaunas vyras taip pat yra kaltinamas. Anksčiau už vagystes teistas tauragiškis teisinosi, kad juos rado laiptinėje, susirinkęs parsinešė namo ir pamiršo.

Išklausius kaltinamųjų paaiškinimus, skirtas laikas baigiamosioms kalboms. Prokuroras Gintautas Tranelis teismą tikino, kad Tomo Š. prašymas atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą yra netenkintinas, mat jaunas vyras yra daugybę kartų baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, taip pat jis minimas keliose kitose baudžiamosiose bylose, nors ir nėra teistas.

– Versijų dėl žolės atsiradimo buvo daug. Bet kaltinamasis turbūt negalvojo, kodėl jo automobilis buvo sustabdytas. Nieko atsitiktinio čia nėra, – sakė prokuroras, teismo prašydamas Tomui Š. skirti 4680 eurų baudą, šią sumažinant vienu trečdaliu.

Anksčiau už vagystes teistam Ernestui S. prokuroras prašė skirti 90 parų arešto bausmę, sumažinant ją vienu trečdaliu.

Suteikus paskutinio žodžio teisę kaltinamiesiems, šie abu teismui sakė besigailintys savo veiksmų, tikino pakeitę gyvenimus.

Teismas nuosprendį skelbs spalio 19 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą