fbpx

Prekeivis narkotikais belangės neišvengė

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas baigė nagrinėti dukart teisto Eduardo U. ir kartą užsienio valstybėje teisto Domanto L. bylą. Abu vyrai kaltinami disponavimu narkotikais – Domantas L. padėjo narkotinių medžiagų įsigyti karinės tarnybos draugui, o Eduardui U. kliuvo rimtesni kaltinimai narkotikų pardavimu. Abu pripažinti kaltais.

Anksčiau nuotoliniu būdu vykusiame teismo posėdyje abu vyrai savo kaltę pripažino ir sutiko duoti parodymus bei paaiškinimus. Domantas L. atskleidė, kad prie jo dar tarnybos metu Kęstučio batalione priėjo tarnybos draugas ir paprašė pagalbos įsigyjant narkotinės medžiagos – žolės. Esą prasta nuotaika, ima depresija. Per daug negalvojęs Domantas L. ėmėsi tarpininkavimo ir nukreipė vaikiną pas kitą Kęstučio bataliono karį, irgi atlikusį privalomąją karinę tarnybą, kuris esąs tauragiškis ir žino, kur gauti tokių medžiagų. 2020-ųjų sausio 31-ąją keli bataliono kariai sėdo į BMW markės automobilį, nuvyko susitikti su Eduardu U., kuris, kaip buvo sutarta, turėjo parduoti žolės. Sandoris įvyko – už 40 eurų jaunuoliai įsigijo daugiau nei 2,5 gramo narkotinių kanapių. Tačiau į sandėrį netikėtai įsikišo policijos pareigūnai.

Teismo posėdyje liudijęs Domantas L. atviravo besigailįs savo veiksmų, o Eduardas U. pasakojo nuolat rūkęs žolę dėl to, kad neseniai buvo netekęs vaiko ir tokiu būdu malšinęs depresinę nuotaiką. Tik pritrūkęs pinigų sutiko parduoti dalį savo turėtų narkotikų atsargų. Eduardo U. namuose atlikę kratą, policijos pareigūnai rado daugiau kanapių – 81 gramą.

Narkotinių medžiagų pageidavęs A.M. ir pirkimo sandėriui tarpininkavęs K.G. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Kadangi savo kaltę vyrai pripažino, teismas bylą nagrinėjo sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka – tai leidžia galutinę bausmę sumažinti trečdaliu.

Išnagrinėjęs bylą Tauragės apylinkės teismas nusprendė abu kaltinamuosius pripažinti kaltais. Domantui L. skirta trečdaliu sumažinta 10 parų arešto bausmė. Jos vykdymas atidėtas 3 mėnesiams, per kuriuos Elektrėnų gyventojui bus taikoma intensyvi priežiūra – teks nešioti apykoję ir nuo 22 iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, jeigu tai nesusiję su darbu, mokymusi ar lankymusi gydymo įstaigose, bei bausmės atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Kur kas griežtesnis teismas buvo Eduardui U., pardavusiam narkotikų. Jam skirta vienerių metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą