fbpx

Prieš karantiną pradėta nagrinėti byla suka finišo link

Dalintis:

Taurų kaimo teritorijoje įvykusios tragiškos eismo nelaimės pasekmes teisme nagrinėti pradėta dar šių metų sausį. Tačiau gavus papildomų prašymų dėl ekspertų konsultacijos dar vienas posėdis surengtas tik paskutinę vasaros dieną.

Jaunas tauragiškis Lukas G. kaltinamas tuo, kad 2019 metų balandžio 20-osios naktį „Volvo S60“ markės automobiliu partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį 34-erių Ukrainos pilietį. Nukentėjusįjį medikai nuvežė į ligoninę, tačiau išgelbėti jo nepavyko – vyras mirė. Skelbta, kad, pirminiais duomenimis, pėsčiųjų perėja nebuvo apšviesta, pėsčiasis šviesą atspindinčių daiktų neturėjo, o automobilį vairavęs jaunuolis buvo blaivus.

Šių metų sausį bylos nagrinėjime žuvusiojo artimieji, pripažinti nukentėjusiaisiais, nedalyvavo, tačiau per advokatą pateikė teismui įspūdingo dydžio civilinį ieškinį. Iš kaltinamojo siekta prisiteisti 446 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Tąkart teismo posėdyje kaltinamojo mama teismo klausė – ar gali studentas atlyginti tokio dydžio žalą?

Šią savaitę surengtame teismo posėdyje pateikta ekspertų išvada, kurioje nurodyta, kad byloje nesurinkta pakankamai duomenų, kurie nustatytų, ar vairuotojas turėjo galimybę išvengti nelaimės. Dar kartą teismo prašyta skirti eksperimentą, kuriuo būtų bandoma nustatyti, koks galėjo būti saugus automobilio judėjimo greitis, ir nustatyti matomumą iš vairuotojo vietos. Tai padėtų nuspręsti, kokias galimybes išvengti nelaimės lemtingąjį vakarą turėjo vairuotojas. Prašymui skirti eksperimentą prokuroras paprieštaravo, jo teigimu, ekspertų išvada byloje jau yra. Teismas nusprendė atmesti prašymą ir eksperimento nebus.

Taip pat bylos nagrinėjimo metu pateiktas patikslintas civilinis ieškinys. Dabar nukentėjusiaisiais pripažinti žuvusio vyro vaikai ir kiti artimieji reikalauja 205 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. Dar 106 tūkst. eurų reikalauja iš draudimo bendrovės „Compensa“.

Išsakytos baigiamosios kalbos. Prokuroras reikalavo kaltinamajam skirti 4 metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant.

Nuosprendį teismas skelbs rugsėjo 18 dieną.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą