fbpx

Prieš padegdamas siuntė grasinančius laiškus

Dalintis:

Šilutės rajono gyventojas Zenonas U. (68) į teisėsaugos akiratį pateko, kai Tauragės rajone, Stirbaitynės kaime, padegė malkinę. Vyras Tauragės apylinkės teismui teigė apgailestaujantis dėl savo poelgio ir prisipažino nederamai pasielgęs iš keršto.

Malkinė Stirbaitynės kaime liepsnojo praėjusių metų rugsėjo 27-osios vakarą. Ugniagesiams apie gaisrą pranešta 22.42 val. Gelbėtojams atskubėjus į šio kaimo Vilkučių gatvę pastatas jau degė atvirta liepsna. Malkinė sudegė, apdegė joje laikytos malkos. Nuo ugnies pavyko apsaugoti du netoliese stovinčius ūkinius pastatus.

Specialistams nustačius, kad pastatas buvo padegtas, tyrimo ėmėsi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Jie Zenoną U. po įvykio apklausė kaip liudytoją, mat savo kaltės jis kratėsi, apsimetė nustebusiu ir teigė nieko apie gaisrą nežinantis. Tačiau vėliau prispaustas įrodymų prisipažino.

– Išvažiavau iš namų su dviračiu. Dar buvo šviesu, tai palaukiau, kol sutems. Tada palikau dviratį prie kelio. Prie malkinės buvo tokia skylė, ten pripyliau benzino ir viskas. <…> Žinojau, kad padegsiu malkinę, buvau suplanavęs. Nerūkau, tai specialiai degtukų pasiėmiau. Kai padegiau, pasiėmiau dviratį ir išvažiavau namo, – teismui kalbėjo už 20 km nuo gaisravietės – Vainute gyvenantis kaltinamasis.

Kadangi vyras savo kaltę pripažino visiškai, teismas nusprendė bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Tai reiškia, kad bausmę bus galima mažinti trečdaliu.

Kaltinamasis teismui pasakojo šešerius metus gyvenęs ir dirbęs pas L.G., kurios dukrai priklauso sodyba Stirbaitynėje. Zenonas U. prisipažino, kad kai ši moteris susipažino su kitu vyru, jam sukilusios emocijos. Kaltinamasis teismą tikino, kad naujasis L.G. draugas ragino jį išeiti iš moters namų ir daugiau nesirodyti. Tai jam ir sukėlė norą atkeršyti.

Tyčiniu turto sunaikinimu kaltinamas vyras padegti malkinę sumanė ne iš karto. Teismo klausiamas prisipažino siuntęs L.G. ne vieną grasinantį laišką. Ir rašė ne paprastai, o mėtydamas pėdas – trys moterys Zenono U. paprašytos rašė laiškus, jis juos siuntė L.G. iš skirtingų miestų. Taip pat buvo atvykęs į sodybą ir akmeniu išdaužė langą.

Nepaisydamos visų gąsdinimų ir padegimo, L.G. ir jos dukra, sodybos savininkė R.G., Zenonui U. civilinio ieškinio nepareiškė. Atlyginti nuostolius – 1804 Eur pareikalavo draudimo bendrovė „Compensa“.

Prokurorė teismo prašė pripažinti vyrą kaltu ir skirti jam pusės metų laisvės apribojimo bausmę su intensyvia priežiūra, uždrausti lankytis nukentėjusiosios sodyboje bei neatlygintinai dirbti 100 valandų globos ir rūpybos įstaigose. Tarp reikalavimų – ir atlyginti patirtą žalą.

Nuosprendį teismas skelbs balandžio 1-ąją.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą