fbpx

Pyksta nepavykus pravažiuoti kontrolės postų

Dalintis:

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi tauragiškė Zita klausė, kodėl kontrolės postai riboja judėjimą pačioje Tauragės savivaldybėje: juk sugriežtinus karantiną apribotas judėjimas tarp savivaldybių, o ne jų viduje. Moteris pateikė pavyzdžių – Žygaičių kaime gyvenančiai šeimai neleista nuvykti į parduotuvę Tauragėje, dar viena šeima negalėjo iš Tauragės miesto nuvažiuoti į kapines Lomiuose.

Situaciją komentuoja Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila. Pasak komisaro, apie moters įvardytus atvejus reikėtų žinoti daugiau, kad jis galėtų pasiteirauti pareigūnų ar jiems talkinančių pasieniečių ir policijos rėmėjų.

– Galbūt automobiliu važiavo trise iš skirtingų šeimų ūkių. Iš kaimo į miesto parduotuvę nuvažiuoti nedraudžiama, savivaldybės teritorijoje judėjimo ribojimo nėra. Svarbu, kur žmonės važiuoja, nes sugalvoja įvairių pasiteisinimų, nebūtų giminaičių, – kalbėjo komisariato vadovas. – Esame gavę keletą skundų, tačiau patikrinę vaizdo įrašus pažeidimų nenustatėme. Kilus konfliktui, pareigūnai visada įrašo pokalbį, tuomet situaciją komentuoti lengviau. Dažnai žmonės važiuoja pasinaudodami socialinio burbulo principu, meluoja, kad važiuoja pas vienišą toli gyvenantį giminaitį. Pareigūnai turi galimybę tai patikrinti.

Pastarąją savaitę buvo užfiksuoti 29 atvejai, susiję su karantino pažeidimais. Pasak M.Draudvilos, nustatyta 15 pažeidimų, kai keli šeimos ūkiai buvo vienoje vietoje, surašyti protokolai.

– Negalima pas draugus važiuoti pasėdėti. Yra nustatyta atvejų, kai iš skirtingų namų ūkių važiavo trise, keturiese, net penkiese. Gyventojams, kurie supranta situaciją ir paklūsta nurodymui apsisukti ir grįžti, protokolų nerašome. Pasitaiko tokių, kurie nenori paklusti, prieštarauja, – kalbėjo komisariato viršininkas. – Daug atsakymų, susijusių su karantino ribojimais, žmonės ras Policijos departamento tinklalapyje. Ir ateityje postai nebus visą laiką tose pačiose vietose: gali būti ten, kur iki šiol nebuvo.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą