fbpx

Savivaldybė bylą pralaimėjo – teks papurtyti biudžetą

Dalintis:

Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų netekęs Rimvydas Varanavičius pernai lapkričio 8-ąją Tauragės apylinkės teisme buvo pasiekęs pirmąją pergalę. Tauragės rajono apylinkės teismas net buvo nurodęs Tauragės rajono savivaldybei R.Varanavičių nedelsiant grąžinti į pareigas, tačiau savivaldybė šį sprendimą apskundė. Tašką šioje byloje šią savaitę padėjo Klaipėdos apygardos teismas. 

Rimvydas Varanavičius iš Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo atleistas 2018 metų gruodžio 19 d. Vietos politikai R.Varanavičių iš darbo atleido nelaukdami, kol bus išnagrinėta galimo moksleivio sumušimo byla. Tuo R.Varanavičius buvo kaltinamas.

2019 metų lapkričio 8 d. sprendimu Tauragės apylinkės teismas pripažino R.Varanavičiaus atleidimą iš pareigų neteisėtu. Teismas nustatė, kad Tauragės rajono savivaldybės taryba neturėjo teisės savarankiškai tirti ir vertinti direktoriaus veiklos, tokie veiksmai neįeina į tarybos kompetenciją, apibrėžtą Vietos savivaldos įstatymo. Todėl jos sprendimas, neatlikus drausminio nusižengimo tyrimo, laikytinas neteisėtu.

Teismas tuokart nusprendė skubiai grąžinti R.Varanavičių į pareigas, iš Batakių pagrindinės mokyklos priteisti jam 9475 Eur už priverstinę pravaikštą, o iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos – 2700 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Šį teismo sprendimą savivaldybė apskundė ir prašė R.Varanavičiaus ieškinį atmesti bei priteisti apeliacinėje instancijoje patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Tačiau šią savaitę, lapkričio 10-ąją, Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas teisingai aiškino ir taikė civilinio proceso teisės normas, priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą, kurio naikinti ar keisti apeliacinio skundo argumentais nėra teisinio pagrindo. Tauragės apylinkės teismo 2019 m. lapkričio 8 d. sprendimas paliktas nepakeistas. Nuspręsta iš savivaldybės priteisti R.Varanavičiui dar 450 Eur bylinėjimosi išlaidų.

R.Varanavičius „Tauragės kurjeriui“ sakė esąs patenkintas Klaipėdos apygardos teismo priimta nutartimi, bet svarstys, ar bylinėtis su policijos komisariatu dėl jo atžvilgiu priimtų neteisingų sprendimų, kurie tęsėsi kelerius metus. Buvęs mokyklos vadovas mano, kad atsakomybę dėl jo atleidimo turėtų prisiimti Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas, o gal net atsistatydinti. Esą medžiagą tarybai dėl atleidimo parengė Švietimo ir sporto skyrius.

– Savivaldybė bylinėdamasi su manimi samdė žinomą „Sorainen ir partneriai“ advokatų kontorą. Išleido tam daug pinigų, kuriuos būtų galėjusi skirti Batakių mokyklai išlaikyti. Dėl to nukentėjau ne tik aš, bet ir visas mokyklos kolektyvas, – sakė R.Varanavičius.

Nors teismas ir buvo nurodęs R.Varanavičių grąžinti į prarastas pareigas, vėliau jų jis vis tiek neteko, Batakių mokyklą prijungus prie Skaudvilės gimnazijos.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą