fbpx

Savivaldybė nenusileidžia – aukoja Skaudvilės gimnaziją

Dalintis:

Iš darbo atleidusi dabar jau buvusios Batakių pagrindinės mokyklos direktorių Rimvydą Varanavičių ir teismuose pralaimėjusi visas bylas Tauragės rajono savivaldybė atkakliai laikosi savo – nemoka atleistajam priteistos sumos, Skaudvilės gimnazijos sąskaitos lieka areštuotos, įstaigos darbuotojams gresia likti be algų.  

Tauragės rajono savivaldybė ir pralaimėjusi visus teismus dar bandė ieškoti teisybės – pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dėl Klaipėdos apygardos teismo 2020 m. lapkričio 10 d. nutarties peržiūrėjimo. Gruodžio 16-ąją savivaldybės skundas buvo atmestas. Skelbiama, kad nutartis neskundžiama.

Kadangi Skaudvilės gimnazija, prie kuriuos nuo rugsėjo buvo prijungta Batakių pagrindinė mokykla, laiku nesumokėjo R.Varanavičiui priteistos sumos, kuri kasdien auga ir jau siekia apie 30 tūkstančių eurų, bylos vykdymą prižiūrinti antstolė Asta Pliuškevičienė areštavo gimnazijos sąskaitas. Tačiau net ir taip atsitikus savivaldybė laikosi savo – gimnazija priteistos sumos nemokės. Mero Dovydo Kaminsko nuomone, teismas neteisingai aprašė rezoliucinę sprendimo dalį, todėl antstolis neteisingai suskaičiavo priteistą sumą.

Gruodžio 14 dieną Tauragės rajono savivaldybė Skaudvilės gimnazijos vardu surašė skundą Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams dėl antstolės veiksmų – prašė panaikinti antstolės veiksmus vykdant sprendimą dalyje dėl 69,73 Eur už kiekvieną darbo dieną išieškojimo. Skunde rašoma, kad jei nebus panaikintas banko sąskaitos areštas, Skaudvilės gimnazija neturės galimybių sumokėti darbo užmokesčio savo darbuotojams: „Nesustabdžius vykdymo veiksmų iš atsakovo bus nepagrįstai išieškota labai didelė pinigų suma, kadangi dėl antstolės netinkamo vykdomo sprendimo ši suma auga kiekvieną dieną <…>Atsakovas yra viešas juridinis asmuo, kuris yra finansuojamas iš savivaldybės biudžeto. Nei atsakovas, nei savivaldybė neturi lėšų, kuriomis galėtų kredituoti nepagrįstą sprendimo vykdymą. Antstolei nurašius neteisėtai apskaičiuotas lėšas, mokykla neturėtų lėšų sumokėti darbo užmokesčio darbuotojams. Prieš Kalėdas tai būtų ypač nepriimtina. Siekiant išvengti tokios situacijos prašome sustabdyti vykdomąją bylą iki šio skundo išsprendimo pabaigos. Be to, jeigu sustabdžius vykdymą nebus panaikintas antstolės pritaikytas banko sąskaitos areštas, atsakovas neturės galimybių sumokėti darbo užmokesčių savo darbuotojams“.

Tačiau Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai šį savivaldybės prašymą atmetė.

Beje, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas „Tauragės kurjerio“ redakcijai rašė kitaip. Į klausimą, ar tiesa, kad Skaudvilės gimnazijos darbuotojai dėl šio bylinėjimosi gali likti be atlyginimų už gruodį, atsakė, kad netiesa. Tačiau atskleidė dar nežinąs, iš kurios sąskaitos bus sumokėti atlyginimai gimnazijos darbuotojams.

„Bus aišku paskutinę metų savaitę“, – patikino meras. D.Kaminskas penktadienį redakciją informavo, jog „bus imamasi visų reikalingų veiksmų, kad neteisingai apskaičiuotos lėšos nebūtų išmokėtos“, o jeigu savivaldybė ir privalės Rimvydui Varanavičiui išmokėti priteistą sumą, anot mero, stengsis ją susigrąžinti.

R.Varanavičius penktadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad iki šiol jam sumokėta tik per 3000 eurų už advokato paslaugas, ši suma buvo priteista savivaldybei pralaimėjus bylą.

Kaip informavo Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys, visus reikalus, susijusius su teismo sprendimu dėl R.Varanavičiaus, tvarko savivaldybės administracija ir advokatai, kol kas jis neturi jokios informacijos, kaip bus sprendžiama problema dėl areštuotų gimnazijos sąskaitų.

– Vakar vyko mokytojų tarybos posėdis, kuriame jie buvo informuoti apie situaciją. Kol kas panikos nėra, – patikino N.Jocys.

Pasak gimnazijos vadovo, atlyginimus įstaiga gali išmokėti iki kito mėnesio 7 dienos. N.Jocys viliasi, kad ši situacija kokiu nors būdu bus išspręsta, juk Kalėdos – stebuklų metas.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą