Savivaldybės įmonės taip ir nenupirkusi bendrovė siekia atgauti užstatą

Dalintis:

Nesėkmingas bandymas parduoti Tauragės butų ūkį Tauragės rajono savivaldybę vėl veda į teismus. Šįkart bylinėtis tenka dėl negrąžinto aukciono dalyvio pradinio įnašo, vadinamojo užstato – per 100 tūkstančių eurų.

Pernai sausio mėnesį Tauragės rajono savivaldybė su aukciono laimėtoja, tuometine UAB „Šilutės būstas“ (dabar „Mano Būstas Vakarai“), pasirašė savivaldybei 100 proc. priklausančių Tauragės butų ūkio akcijų pardavimo sutartį, tačiau pirkimo procesas liko neužbaigtas. Tai įvyko ne dėl rajono savivaldybės kaltės, todėl savivaldybė pirkimo-pardavimo sutartį vienašališkai nutraukė, o bendrovei „Mano Būstas Vakarai“ iki šiol negrąžino aukciono dalyvio įnašo – per 100 tūkstančių eurų. Valdantieji net užsimojo siekti, kad „Mano Būstas Vakarai“ savivaldybei sumokėtų patirtus nuostolius dėl neparduoto Tauragės butų ūkio.

Tačiau sumokėtas lėšas „Mano Būstas Vakarai“ iš savivaldybės bando atgauti per teismą. Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos teisme įvyko parengiamasis posėdis, kuriame, kaip informavo Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė, buvo pereita prie bylos nagrinėjimo iš esmės.

Pasak teismo atstovės, „Mano Būstas Vakarai“ kreipėsi į teismą su patikslintu ieškiniu, kuriuo prašo pripažinti 2019 metų sausio 17 d. privatizavimo objekto pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimą neteisėtu. Ieškovė prašo taikyti restituciją priteisiant iš Tauragės rajono savivaldybės 106 000 Eur sumokėtos sumos už privatizavimo objektą, taip pat priteisti 5787 Eur nuostolių, 8 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos ir bylinėjimosi išlaidas.

Kitas teismo posėdis paskirtas vasario 17-ąją.

Šiuo metu Tauragės rajono savivaldybė bylinėjasi su keliais atleistais mokyklų vadovais, o vienoje byloje dėl nesumokėtos priteistos sumos net areštuotos Skaudvilės gimnazijos sąskaitos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą