Šilalės rajone įvykdytos žmogžudystės byla pasiekė teismą

Dalintis:

Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl pernai vasarą Šilalės rajone įvykdytos žmogžudystės bei pasikėsinimo nužudyti. Byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kriminalinės policijos pareigūnai, buvo pradėtas praėjusių metų rugpjūtį, kai Šilalės rajone netoli Kvėdarnos miestelio, upės pakrantėje buvo rastas moters kūnas su smurto žymėmis. Įtarus, jog 37-erių moteris galėjo būti nužudyta, pradėta kraupų nusikaltimą įvykdžiusio asmens paieška. Netrukus įtarimai dėl nužudymo buvo pareikšti 40-metei Šilalės rajono gyventojai R.E. Teisėsaugos pareigūnams aiškinantis nusikaltimo aplinkybes paaiškėjo, kad kaltinamoji galėjo būti įvykdžiusi ir kitą sunkų nusikaltimą.

Tyrimo duomenimis, 2020 m. rugpjūtį kaltinamoji apgaule naktį išviliojo auką iš namų, kartu su ja nuvyko į atokią vietą, esančią netoli Aitros upės Šilalės rajone ir ten ją nužudė. Remiantis surinktais duomenimis, keturių vaikų mama buvo pasmaugta, vėliau jos kūnas atvežtas prie upės tilto ir nuridentas į upės vagos pakrantę. Nusikaltimo motyvu, kaip įtariama, tapo  asmeniniai santykiai.

Tiriant šį nusikaltimą taip pat įtarta, kad ketindama nutraukti santuoką, tačiau nenorėdama skyrybų metu prarasti pusės bendrai užgyvento turto, 2019 metų pavasarį R.E. galimai pasikėsino į tuometinio vyro gyvybę. Turimais duomenimis, moteris pirma smogė vyrui, o šiam praradus orientaciją apipylė jį degiu skysčiu ir padegė. Vyras liko gyvas tik todėl, kad laiku atgavo sąmonę ir spėjo užgesinti degantį savo kūną. Šio įvykio tyrimo metu įtarti tyčinio nusikaltimo nebuvo pagrindo, nes pats nukentėjusysis vėliau teigė, jog tai buvo nelaimingas atsitikimas.

R.E. pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo itin žiauriu būdu nužudyti savo šeimos narį, dėl nužudymo ir mirusiojo palaikų išniekinimo. Kaltinamoji prisipažįsta įvykdžiusi moters nužudymą, tačiau neigia pasikėsinusi į buvusio sutuoktinio gyvybę.

Baudžiamasis kodeksas už nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

prokuraturos.lt inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą