Šimtatūkstantinį avansą bando susigrąžinti per teismą

Dalintis:

Tauragės butų ūkį aukcione nupirkusi ir sandorio neužbaigusi bendrovė „Šilutės būstas“, dabar besivadinanti „Mano būstas Vakarai“, bylinėjasi su Tauragės rajono savivaldybe. „Mano būstas Vakarai“ teismuose prašo sustabdyti „Tauragės butų ūkio“ pardavimo procedūras ir grąžinti pradinį įnašą – 106 tūkstančius eurų. 

Tauragės butų ūkio aukcionas vyko 2018 metų lapkričio 29-ąją. Buvo paskelbta, kad Tauragės butų ūkį nupirko didžiausią kainą, per milijoną eurų, už savivaldybės valdomas šios bendrovės akcijas pasiūliusi „Mano būsto“ grupės įmonė „Šilutės būstas“. Tauragės rajono savivaldybė pirkimo-pardavimo sutartį su „Šilutės būstu“ pasirašė 2019 metų sausio 17-ąją. Sutartyje bendrovė pasižadėjo nupirkti „Tauragės butų ūkio“ akcijas. „Šilutės būstas“ dar 2018 metų lapkritį Tauragės rajono savivaldybei sumokėjo 106 000 Eur kaip įnašą už privatizavimo objektą, o likusią kainos dalį, tai yra 1 109 169 eurus, įsipareigojo sumokėti per 5 darbo dienas nuo Lietuvos banko sprendimo neprieštarauti siūlomam įsigijimui gavimo dienos į atsakovės banko sąskaitą. Tačiau pirkimo procedūros nebuvo užbaigtos.

Kadangi „Šilutės būstas“ neužbaigė sandorio, Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2019 metų lapkričio 27 d. sprendimu nuspręsta sutartį nutraukti vienašališkai neteismine tvarka. Sutartis buvo nutraukta, tačiau savivaldybė aukcioną laimėjusiai įmonei negrąžino sumokėtų 106 000 eurų. Dabar UAB „Mano būstas Vakarai“ (buvęs „Šilutės būstas“) teismuose reikalauja grąžinti šią sumą ir tvirtina, kad savivaldybė nepateikė jokių svarių argumentų, kuriais grįstų tokius, anot jų, neteisėtus veiksmus.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis dar prieš tarybos posėdį, kuriame buvo svarstomas vienašališkas sutarties nutraukimas, buvo susitikęs su „Šilutės būsto“ atstovu. Po susitikimo M.Petraitis „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad pradinis aukciono įnašas tebėra savivaldybės sąskaitoje ir jo neketina grąžinti. Bus suskaičiuoti Tauragės rajono savivaldybės patirti nuostoliai dėl aukciono metu neparduoto „Tauragės butų ūkio“ ir teisminiu keliu juos bandoma gauti iš UAB „Šilutės būstas“.

Tačiau į teismus pirmiau kreipėsi bendrovė „Mano būsto Vakarai“. Įmonė Klaipėdos apygardos teismo prašė pripažinti, kad savivaldybė sutartį vienašališkai nutraukė neteisėtai, taip pat, kad būtų jiems sugrąžinta pirkimo įmoka. Bendrovė teisybės ieškojo ir Lietuvos apeliaciniame teisme. Tačiau kol kas priimti teismų sprendimai yra ne „Mano būsto Vakarai“ naudai, o šį antradienį Klaipėdos apygardos teisme turėjęs įvykti teismo parengiamasis posėdis dėl vienašališko sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu neįvyko. Kaip informavo Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė, posėdis buvo atidėtas vienos iš šalių prašymu. Kol kas byla dar nėra paskirta nagrinėti iš esmės.

„Mano būsto Vakarai“ ryšių su visuomene grupės vadovas Paulius Ugianskis „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad įmonė prašė sustabdyti galimą „Tauragės butų ūkio“ privatizavimo (pardavimo) procedūras iki bus išnagrinėtas įmonės ieškinys dėl pradinio įnašo grąžinimo.

P.Ugianskis paklaustas, ar bendrovė tebenori pirkti „Tauragės butų ūkį“, nedaugžodžiavo:

„Praėjo per daug laiko nuo įvykusio privatizavimo, kad galėtume atsakyti į pateiktą klausimą, kadangi įmonės pirkimas yra susijęs su jos finansine padėtimi, klientais ir panašiai“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą