Sirgdamas korona blaškėsi po miestą

Dalintis:

Pirmą kartą per visą pandemijos laikotarpį Tauragės teisme nagrinėta baudžiamoji byla dėl karantino pažeidimo. Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas kaltinamas, kad sirgdamas koronavirusu lankėsi viešoje vietoje – Tauragės miesto seniūnijos pastate.

Įsikišo policija

2020-ųjų pavasarį prasidėjus koronaviruso pandemijai buvo įvestos griežtos apsaugos priemonės, o COVID-19 susirgusiems ar kontaktą su sergančiaisiais turėjusiems asmenims – privaloma saviizoliacija. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, stebėdami situaciją, nustatė ne vieną pažeidimą tiek pirmojo, tiek ir antrojo karantinų laikotarpiu. Vienas pranešimas buvo išskirtinis: gruodžio 31-osios Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato suvestinėje pranešta, kad gruodžio 30 dieną 56-erių metų vyras, kuriam nustatyta COVID-19 liga, paliko savo gyvenamąją vietą, kur izoliavosi, Tauragėje ir tokiu būdu sukėlė pavojų užsikrėsti kitiems asmenims. Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Tauragės apylinkės teisme paaiškėjo, kad šia nusikalstamąja veika įtariamas Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas. Kaltinamasis stojo prieš teismą posėdžių salėje be advokato – apsisprendė gintis pats.

Valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė perskaitė kaltinamąjį aktą, kuriame teigiama, jog R.Masolas kaltinamas tuo, kad 2020 m. gruodžio 29 dieną po gydymo nuo koronaviruso išleistas iš Tauragės ligoninės nesiizoliavo namuose, o jau kitą dieną atvyko į savo darbovietę, darbo kabinetą, esantį Tauragės miesto seniūnijos pastate. R.Masolas teismui savo kaltę neigė.

Priešgaisrinė tarnyba įsikūrusi pastate V.Kudirkos gatvėje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Jautėsi nepavojingas

Prieš teismą stojęs kaltinamuoju tapęs Priešgaisrinės tarnybos viršininkas tvirtino esąs nekaltas. Jo įsitikinimu, gruodžio 30 dieną jis buvo sveikas ir kitiems žmonėms nebepavojingas. Teigė, kad atvykęs į savo darbovietę laikėsi saugumo priemonių – mūvėjo pirštines ir dėvėjo apsauginę veido kaukę.

– Gruodžio 18-ąją prasidėjo pirmieji ligos požymiai – pakilo temperatūra. Buvo penktadienis. Pirmadienį kreipiausi į savo šeimos gydytoją, kuri įtarė plaučių uždegimą ir kovidą. Padarė tyrimą ir jau kitą dieną sužinojau teigiamą atsakymą. Kadangi kraujo tyrimas rodė didelį uždegimą, gydytoja iškart išrašė siuntimą į ligoninę. Ten vėl darė tyrimą, davė reikalingus vaistus, kurie užmuša virusą, – teismui pasakojo R.Masolas. – Aš ligoninėje buvau gydomas 8 dienas, tai praėjo kone visas laikas, kaip kad paprastam ligoniui izoliuojantis namuose.

Teismo apklausiamas Priešgaisrinės tarnybos viršininkas tikino ligoninėje temperatūros nebeturėjęs, o prieš jam išvykstant namo atėjęs gydytojas davęs pasirašyti dokumentus.

– Aš neskaičiau, pasirašiau ir džiaugiausi, kad išleidžia namo. Supratau, kad man dar išrašytas biuletenis dėl plaučių atsistatymo po plaučių uždegimo. Iš ligoninės buvau išleistas laisvai, ėjau pats per skyrių, gatve namo, – teismui tvirtino apklausiamas kaltinamasis, kuriam nedarbingumas buvo skirtas iki sausio 8 dienos.

Priešgaisrinė tarnyba įsikūrusi pastate V.Kudirkos gatvėje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Robertas Masolas tvirtino iš ligoninės personalo girdėjęs, kad po jo vartotų vaistų virusas tampa nebepavojingas, todėl ir nuvykęs į savo darbovietę iš kabineto pasiimti paliktos piniginės.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad gruodžio 29 d. išleidžiamas iš ligoninės R.Masolas pasirašė sutikimą izoliuotis savo namuose.

Versija neįtikino

– Buvau pagydytas, paleido kaip sveiką. Jei žmogui nustato kovidą, tai jis sėdi namuose 10–14 dienų. Mano atveju gydė ligoninėje, kol pasveikau. Tikrai maniau, kad nieko negalėjau užkrėsti, – teismui kartojo R.Masolas. – Iš ligoninės paleido ir ėjau per visą miestą – buvau nepavojingas. Po to tapau pavojingas.

– Gal ne paskutiniai pinigai buvo darbo vietoje palikti? – R.Masolo klausė prokurorė Lolita Marcinkutė. – Jei neturite giminių Tauragėje, jau gal ir aš būčiau atvežusi jums maisto tokiu atveju.

Prokurorė užsiminė ir apie policijos pareigūnų užfiksuotą garso įrašą, kuriame R.Masolas esą siūlo „susitarti“ „ką nors padaryti“.

Į teismą buvo kviečiama ir Tauragės miesto seniūnijos patalpose dirbanti liudytoja E.A., kuri į posėdį neatvyko – pateikė prašymą bylą nagrinėti jai nedalyvaujant. Visos šalys su tuo sutiko, tačiau nuspręsta pagarsinti ikiteisminio tyrimo metu duotus liudytojos parodymus. Juose dėstoma, kad gruodžio 30 dieną moteris pamatė koridoriuje R.Masolą ir, žinodama, kad jam neseniai buvo diagnozuotas koronavirusas, išsigandusi užsidarė savo kabinete. Vėliau išėjusi į koridorių ji išgirdo kitas darbuotojas, besipiktinančias, kad pavojinga liga sergantis vyras atvyko į darbovietę. Į Tauragės miesto seniūnijos pastatą V.Kudirkos gatvėje, kur įsikūrusi ir Tauragės priešgaisrinė tarnyba, buvo iškviesta policija. Tačiau atvykę pareigūnai R.Masolo patalpose neberado.

Robertas Masolas teismo prašė išreikalauti kokio nors specialisto išvadą, kurioje būtų paaiškinta, ar po gydymo jis galėjo ką nors užkrėsti. Tačiau šis prašymas buvo atmestas kaip galimas bylos vilkinimas, o teisėja paaiškino, jog R.Masolas teisiamas dėl to, kad nesilaikė privalomos saviizoliacijos.

Baigiamojoje kalboje prokurorė prašė teismo pripažinti R.Masolą kaltu ir skirti jam 3000 eurų baudą. Kaltinamasis tvirtino jokios tvarkos nepažeidęs – su žmonėmis, atvykęs į darbovietę, nebendravęs ir laikęsis saugumo priemonių. Jis prašė teismo nutraukti bylą arba perkvalifikuoti ją į administracinę.

Teismas nuosprendį šioje byloje skelbs gegužės 13 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.