Su savivaldybe besibylinėjanti įmonė viso pradinio įnašo neatgaus

Dalintis:

Tauragės butų ūkį aukcione pirkusi ir sandorio neužbaigusi bendrovė „Šilutės būstas“, dabar besivadinanti „Mano Būstas Vakarai“, praėjusią savaitę teisminį ginčą sprendė Klaipėdos apygardos teisme. Klaipėdos apygardos teismui bendrovės „Mano Būstas Vakarai“ pateiktas ieškinys ir savivaldybės priešieškinys šiai bendrovei buvo tenkinti iš dalies, tad įsiteisėjus teismo sprendimui abiem besibylinėjusioms pusėms teks apskaičiuoti, kiek kuri kuriai skolinga.

Tauragės butų ūkio aukcionas vyko 2018 metų lapkritį. Jį laimėjusi „Mano būsto“ grupės įmonė „Šilutės būstas“ dar tą patį mėnesį Tauragės rajono savivaldybei sumokėjo 106 000 eurų įnašą už privatizavimo objektą, o likusią kainos dalį, per milijoną eurų, įsipareigojo sumokėti per 5 darbo dienas nuo Lietuvos banko sprendimo neprieštarauti siūlomam įsigijimui gavimo dienos.

Tačiau pirkimo procedūrų pirkėja neužbaigė, o savivaldybė negrąžino pradinio įnašo – Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2019 metų lapkričio 27 d. sprendimu buvo nuspręsta sutartį vienašališkai neteismine tvarka nutraukti. Įsisuko teisminis procesas.

Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę išnagrinėjo civilinę bylą pagal UAB „Mano Būstas Vakarai“ ieškinį Tauragės rajono savivaldybės administracijai dėl sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir sumokėtos įmokos grąžinimo. Teismas taip pat išnagrinėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos priešieškinį UAB „Mano Būstas Vakarai“ dėl nuostolių atlyginimo.

Tauragės rajono savivaldybė priešieškiniu prašė priteisti iš ieškovės UAB „Mano Būstas Vakarai“ 804 255 Eur nuostolių atlyginimo, 6 procentų dydžio metines procesines palūkanas nuo priteistos sumos, skaičiuojant jas nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos, ir bylinėjimosi išlaidas. Tauragės rajono savivaldybė teismą tikino, jog situacija, atvedusi į teismus, susiklostė todėl, kad ieškovė savo iniciatyva atsiėmė iš Lietuvos banko prašymą atlikti patikrinimą. Lietuvos banko pritarimas sandoriui esą nebuvo gautas išimtinai dėl ieškovės valios ir kaltės. Tauragės rajono savivaldybės dėl neužbaigto pardavimo proceso patirti nuostoliai buvo tikslinami, todėl ji negalėjusi grąžinti avanso.

„Mano Būstas Vakarai“ laikėsi savo: teigė, kad sumokėtą privatizavimo objekto pirkimo kainos dalį Tauragės rajono savivaldybė turėjo grąžinti 2020 metų sausio 19 d. ir yra praleidusi 144 dienas.

Klaipėdos apygardos teismas UAB „Mano Būstas Vakarai“ ieškinį ir Tauragės rajono savivaldybės priešieškinį tenkino iš dalies. Nuspręsta priteisti bendrovei „Mano Būstas Vakarai“ iš Tauragės rajono savivaldybės 97 593 Eur pradinio įnašo ir 8 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2020 m. birželio 12 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Tauragės rajono savivaldybei iš „Mano Būstas Vakarai“ priteista 8406 Eur nuostolių atlyginimo.

Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad ieškovė nesikreipė į savivaldybę su aiškiu prašymu ir nenurodė termino, iki kada prašo grąžinti pradinį įnašą, jos reikalavimo priteisti nuostolius netenkino.

Tauragės rajono savivaldybė turės sumokėti 360 Eur bylinėjimosi išlaidų bendrovei „Mano Būstas Vakarai“. Tačiau pastaroji savivaldybei turės atseikėti 3270 Eur patirtų bylinėjimosi išlaidų ir dar sumokėti 90 Eur žyminį mokestį valstybei.

Šis sprendimas dar neįsiteisėjęs, per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas patikino, kad savivaldybė teismo sprendimą skųs.

Atsakymo, ar skųs teismo sprendimą, iš „Mano Būstas Vakarai“ tebelaukiame.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą