fbpx

Sučiuptas vyras, naudojęsis svetimu galimybių pasu

Dalintis:

Penktadienį policijos pareigūnai tikrino Tauragėje veikiančios prekybos vietas. Siekta nustatyti galimybių paso klastojimo ir neteisėto naudojimo atvejus. Įkliuvo vienas tauragiškis.

Vyriausybės nurodymai dėl koronaviruso plitimo vis griežtėja ir įvedus galimybių pasų naudojimą įtvirtinta nuostata, kad į nebūtinųjų prekių parduotuves, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas, didžiąsias parduotuves patekti galima tik parodžius galimybių pasą. Vieni tam bando priešintis, apskritai nesilanko tokiose vietose, kiti prispyrus reikalui siekia į jas patekti apgaudami įstaigų darbuotojus – parodo svetimą galimybių pasą. Tai neteisėta, tačiau kito asmens dokumento nėra prašoma, todėl dažnam apgaulė pavyksta.

„Tauragės kurjerį“ penktadienį pasiekė skaitytojo pranešimas, kad Tauragėje, prekybos centruose, policija tikrina pirkėjus. Teiraujamasi jų galimybių pasų, tikrinami asmens dokumentai. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Lina Banienė patvirtino, kad patikrinimai iš tiesų buvo atliekami.

– Patikrinti trys prekybos centrai – „Senukai“, Prezidento gatvėje esanti „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje esanti „Norfa“. Buvo siekiama nustatyti galimybių paso klastojimo ir neteisėto disponavimo juo atvejus, – informavo L.Banienė.

Komisariato atstovė patikslino, kad tokie patikrinimai prekybos ir pramogų vietose, kur patekti reikalingas galimybių pasas, vykdomi dažnai. Jei lankytojų srautai dideli, vidun užeinantys žmonės tikrinami atsitiktine tvarka. Tačiau esant nedideliam srautui pareigūnai stengiasi patikrinti kiekvieną užeinantį. Ypač atidžiai tikrinama, ar žmogus pateikia savo galimybių pasą.

– Penktadienį patikrinta 50 įvairaus amžiaus ir įvairių socialinių grupių asmenų. Nustatytas vienas pažeidimas, kai 1988 m. gimęs vyras naudojosi svetimu galimybių pasu, norėdamas patekti į prekybos centrą. Dėl šio atvejo pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, – sakė Tauragės AVPK atstovė.

Svetimu galimybių pasu pasinaudojusiam vyrui gresia bauda, areštas arba net laisvės atėmimas iki šešerių metų.

– Pareigūnai ir toliau vykdys tokio pobūdžio patikrinimus. Apsaugos darbuotojų teisės ribotos – jie daugiausia užtikrina, kad asmuo į prekybos vietą patenka su galiojančiu galimybių pasu. Saugos tarnybos turi ribotas galimybes patikrinti asmens tapatybę, – „Tauragės kurjeriui“ sakė L.Banienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą