fbpx

Surengė reidą dėl triukšmo: ką rado

Dalintis:

Kovos su triukšmu dieną Tauragės bendruomenės pareigūnės kiek iš anksto nusprendė pažymėti išskirtinai – aplankydamos dažniausiai policijos lankomus objektus. Tarp tokių pateko devynaukštis prie autobusų stoties ir daugiabutis Vytauto gatvėje. Į pastarąjį užsukus pasitiko nenusakomi kvapai.

Balandžio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Lietuvos administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad nuo 19 val. iki 7 val. yra ramybės metas. Triukšmavimas tokiu metu, kai tai trikdo kitų žmonių ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo 20 iki 80 eurų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė visą savaitę skyrė triukšmo prevencijai, o trečiadienį lankėsi tuose namuose, į kuriuos policijos pareigūnai dėl triukšmingo elgesio – vakarėlių, muštynių, šauksmų kviečiami dažniausiai. Pirmasis sąraše – devynaukštis prie autobusų stoties, Dariaus ir Girėno g. 38.

Pareigūnėms užeiti į namą pavyko be problemų – jos turi spynos kodą. Netrukus prisistatė namo pirmininkas. Vyras atviras – šiame name yra nuomojamų butų, kuriuose gyventojai dažnai keičiasi, tačiau situacija išlieka tokia pati – triukšmingi susiėjimai.

– Tai čia būdavo, iš stoties ateidavo ir visa laiptinė šlapia, bijodavom į ką nors įlipti. Dabar po renovacijos geriau, – sakė vienas sutiktų devynaukščio gyventojų.

Devynaukščio namo pirmininku prisistatęs vyras triukšmingus kaimynus gerai įsidėmėjęs. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Buvo, vieni mėtydavo šiukšles per balkoną. Bet mes davėm velnių ir susitvarkė, – įtikinamai rėžė dar vienas prie pokalbio prisijungęs namo gyventojas.

– Viename bute gyvena viena mergička. Anksčiau gyveno dvi mergičkos, dabar išsikraustė. Tai pas tą dabar bernai eina, naktimis renkasi. Daug sykių ten policija važiavo, o vieną naktį tris išsivežė. Būna, policijos neįsileidžia, bet kai pagrasino, kad gaisrininkai pjaus duris, tada jau įleido, – problemas vardijo namo pirmininkas.

Užsiminta ir apie vieną butą pirmame aukšte, kuris nuomojamas paromis. Jo savininkas esą nesigilina į gyventojų bėdas, kai nuomininkai kelia vakarėlius, tik džiaugiasi pelnu.

Vizito sulaukė ir Vytauto g. 85 namas. Laiptinė taip pat rakinama, tačiau užėjus vidun pareigūnes ir šių eilučių autorę pasitiko tamsa bei balos – tikėtina, šlapimo – ir nenusakomas dvokas.

Prie skelbimų lentos pritvirtinusios informacinius lapelius apie triukšmą, ramybės metą ir gresiančias baudas, pareigūnės pabandė laiptais kilti viršun ir aplankyti namo gyventojus, pasikalbėti su jais apie problemas. Tačiau buvo ne itin svetingai sutiktos. Bendroje virtuvės patalpoje buvusi moteris kalbėjo telefonu, kita tuoj pasislėpė už savo kambario durų.

Duris atidarė tik vienas vyras, pasakęs, kad jis niekada netriukšmauja, o į kitus gyventojus nekreipia dėmesio. Jis pasidžiaugė naujomis tvirtomis durimis, praleidžiančiomis mažiau garso, tad gyventi gana ramu.

Užlipus į ketvirtą aukštą pasitiko maloni moteris, gaminanti pietus. Ji papasakojo, kad jos gyvenamasis aukštas turbūt ramiausias visame liūdnai pagarsėjusiame name. Tik vienas kaimynas neduodąs ramybės dėl dažno girtavimo. Iš ko geria dienų dienas? Bendrabučio gyventoja tiesi – kodėl negerti, jei valstybė duoda pašalpą ir į darbą eiti nereikia. Tik štai dėl to kylantis triukšmas ir psichozės kaimynams kelia nemenkų nepatogumų.

Tarp aplankytų objektų trečiadienį buvo ir viešbutis „Tauragė“. Pareigūnių teigimu, ten dažnai policijos pareigūnams tenka vykti, nes triukšmauja kambarius išsinuomoję gyventojai. Pareigūnes pasitikęs viešbučio savininkas Romualdas Ozgirdas patikino, kad visko būna, tačiau su nedrausmingais svečiais jis nežaidžiantis – tuoj pat kviečia policiją.

– Džiaugiamės, kad apsilankymų metu atsirado bendraujančių žmonių. Ši akcija tęstinė, vyks visą savaitę. Anksčiau irgi organizuodavom, tačiau tik lankstinukus išdalindavome. Tikimės, kad žmonės bus sąmoningesni ir mažiau triukšmaus, nekels nepatogumų aplinkiniams. Visgi svarbu paminėti, kad karantino metu iškvietimų dėl triukšmo nepadaugėjo, – po apsilankymo daugiabučiuose sakė R.Žvynakienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą