fbpx

Susižalojęs „Tauragės vandenų“ darbininkas reikalauja 25 tūkst. Eur

Dalintis:

Neveikiančioje bendrovės „Tauragės vandenys“ katilinėje nuo kopėčių nukritęs ir susižalojęs šios įmonės darbininkas iš savo darbdavio reikalauja 25 tūkstančių eurų. Tauragės vandentiekio vadovybė apgailestauja dėl to, ką teko iškentėti beveik 40 metų bendrovėje dirbusiam vyrui, ir siūlo taikytis.

Nelaimė „Tauragės vandenų“ katilinėje nutiko pernai rugpjūčio 26-ąją, neveikiančioje įmonės katilinėje dviem elektromonteriams nurenkant nebereikalingus laidus. Lūžus medinėms kopėčioms, ant kurių pasilypėjęs dirbo K.Ž. (58 m.), vyras nukrito. Į nelaimės vietą atskubėjo greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, policijos pareigūnai. Nukentėjęs vyras buvo išgabentas į ligoninę.

Kaltinamuoju šioje byloje tapo Edmundas Mockaitis, bendrovės „Tauragės vandenys“ vyriausiasis energetikas, tiesioginis nukentėjusiojo viršininkas, tą lemtingą rytą elektromonteriams nurodęs pašalinti laidus neveikiančioje katilinėje. Kaip rašoma kaltinamajame akte, būdamas atsakingas už darbų saugą, E.Mockaitis nevykdė savo pareigų ir neužtikrino, kad darbo vieta būtų saugi bei atitiktų reikalavimus. Paprastai tariant, neužtikrino, kad darbo vietoje būtų tinkamos kopėčios. Dėl nelaimės metu patirtų sužalojimų nukentėjusysis neteko 45 proc. darbingumo.

Nors kritimo nuo kopėčių momento liudininkai tvirtino nematę, tačiau kartu su K.Ž. dirbęs A.M. pasakojo, kad medinės jau remontuotos kopėčios katilinėje buvo daugybę metų ir niekam neužkliuvo. Darbininkai prireikus jomis naudodavęsi, o nelaimės dieną į katilinę tiesiog neatsinešė sertifikuotų aliuminio kopėčių.

– Nuiminėjome laidus. Iki pietų aš dirbau su kopėčiomis, po pietų jis (nukentėjusysis, – red.). Išgirdau, kad subildėjo, ir atsisukęs pamačiau K.Ž. ant žemės, ant jo buvo ir kopėčios nukritusios. <…> Jis buvo be sąmonės. Pakėliau jo galvą ir tuoj pat paskambinau Edmundui Mockaičiui, – nelaimės dieną prisiminė teismo apklausiamas A.M.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vyriausiasis darbo inspektorius Vytautas Simonavičius, atlikęs nelaimės tyrimą, teismui teigė, kad darbas katilinėje buvo organizuojamas netinkamai.

– Neįrengtos tinkamos darbo vietos. Tos kopėčios nesaugios, darbdavys turėjo parinkti kitokias priemones dar prieš darbą, – sakė V.Simonavičius, patikslindamas, kad ardoma nebeveikianti katilinė laikytina statybviete, tad darbininkai privalėjo būti su šalmais, juolab tai privaloma dirbant aukščiau nei 1,3 metro, o elektromonteris nukrito iš 1,8 metro aukščio.

Liudyti į teismą iškviestas ir „Tauragės vandenų“ direktorius Eduardas Anulis. Jis patikino, kad su nukentėjusiuoju bandė kalbėtis apie susitaikymą, skyrė jam kitokį darbą pusę etato, mat į ankstesnes pareigas K.Ž. grįžti nebegali dėl stipriai sumažėjusio darbingumo. Be to, įmonė susižalojusiam darbininkui skyrė gydymosi pašalpą. Visgi išmokėti prašomų 25 tūkst. Eur neturtinei žalai atlyginti įmonės vadovas nukentėjusiam pavaldiniui pažadėti negalėjo – tai turinti nuspręsti įmonės valdyba.

Teismui paskelbus trumpą pertrauką, šalys aptarė susitaikymo galimybes. Sutarta, kad „Tauragės vandenų“ direktorius teiks įmonės valdybai svarstyti klausimą dėl neturtinės žalos K.Ž. atlyginimo, tačiau sieks susitarti dėl perpus mažesnės sumos.

Apklausęs likusius liudytojais iškviestus „Tauragės vandenų“ darbuotojus, teismas paskelbė pertrauką iki spalio 6 dienos. Kitame posėdyje tikimasi išgirsti „Tauragės vandenų“ valdybos sprendimą.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą