Svetimas mokėjimo korteles pardavinėjusiam tauragiškiui gresia kalėjimas

Dalintis:

Svetimų asmenų vardu įgytų mokėjimo kortelių prekyba užsiėmęs Tauragės gyventojas keliaus į teismą. Jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, laikymo ir realizavimo. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.

Tyrimo duomenimis, jau anksčiau su teisėsauga problemų turėjęs kaltinamasis ėmėsi mokėjimo kortelių „versliuko“. Kitam asmeniui tauragiškis, įtariama, už beveik pusę tūkstančio eurų pasiūlė įsigyti elektroninės bankininkystės prisijungimo prie svetimos banko sąskaitos duomenis ir svetimą mokėjimo kortelę. Klientui sutikus, kaltinamasis įsigijo kito asmens vardu išduotą kortelę su prisijungimo duomenimis ir pardavė klientui.

Siekdamas gauti dar vieną mokėjimo kortelę, kaltinamasis kitą asmenį įkalbėjo vykti į Lenkiją ir ten veikiančiame banke savo vardu užsisakyti bei už 100 eurų atlygį kaltinamajam parduoti mokėjimo kortelę su prisijungimo duomenimis. Įtariama, kad kaltinamasis, gavęs kortelę ir prisijungimo duomenis, juos pardavė tretiesiems asmenims ir gavo beveik pusę tūkstančio eurų.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino. Tyrimui vadovavęs Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė teismui.

Neteisėtas kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimas, laikymas ir realizavimas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

FNTT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą