Tapo romantinio sukčiaus auka

Dalintis:

Policijos pareigūnų pagalbos prireikė nuo sukčiaus nukentėjusiai moteriai, kuri prarado beveik 3 tūkst. eurų.

Šilalės rajono 56-erių gyventoja pareigūnams pasakojo, kad iš jos buvo išvilioti 2735 Eur. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė detalizavo, kad moteris nukentėjo nuo vadinamųjų romantinių sukčių. Nukentėjusioji pareigūnams pasakojo buvusi įtikinta, jog iš užsienio jai siunčiamos siuntos, kurios sulaikytos muitinėje. Sukčiai moterį įtikino, kad būtina sumokėti muito mokestį, ką Šilalės rajono gyventoja ir padarė.

Siuntų taip ir nesulaukusi moteris kreipėsi pagalbos į pareigūnus.

– Svarbu nepasitikėti asmenimis, kurie prašo finansinės paramos, net jei tai būtų prašymas sumokėti už kokį nors siuntinį, kuriame neva yra vertingi daiktai. Tokie asmenys taip pat labai dažnai, jau antrą bendravimo dieną pasako, kad nukentėjusiąją labai myli ir negali be jos gyventi, – į ką atkreipti dėmesį bendraujant su galimais sukčiais pasakojo L.Banienė.

Specialistai teigia, kad tokio tipo sukčiai savo aukoms stengiasi sukurti pasitikėjimo jausmą manipuliuodami romantiniais jausmais. Pasitikėjimui atsiradus, prasideda bandymai išvilioti pinigus. Psichologų tvirtinimu, įsimylėjęs žmogus mąsto visai kitaip, todėl artimųjų protinimai tokiose situacijose dažnai nueina perniek. Juolab, kad sukčiai su savo auka bendrauja nuo ryto iki vakaro, o artimieji – dažniausiai tik epizodiškai.

Kaip skelbia Lietuvos bankų asociacijos surinkti duomenys, per 2022 metus vien romantiniams sukčiams pervesti 650 tūkst. eurų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą