fbpx

Tauragės apylinkės teismas pandeminiais metais bylas nagrinėjo sparčiau

Dalintis:

Šiandien Tauragės apylinkės teismas paskelbė praėjusių 2020 metų ataskaitą. Joje apibendrino praėjusių metų nuveiktus darbus, bylų nagrinėjimo spartą ir kilusius iššūkius. Įprastas bylų nagrinėjimas posėdžių salėse dalinai persikėlė į virtualią erdvę, pasikeitė bendravimo ir bendradarbiavimo bei darbo organizavimo pobūdis.

Kaip informuoja Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmai, teko prisitaikyti prie esamos situacijos, tačiau pavyko atrasti naujų būdų, kaip iki šiol įprastai atliekamas užduotis galima atlikti kitomis priemonėmis. Nepriklausomai nuo to, kad Lietuvoje ir pasaulyje dėl COVID-19 ligos plitimo tapo iššūkiu visoms veikloms, dėl savalaikių sprendimų, darbuotojų ir teisėjų lankstumo bei pastangų, bylų nagrinėjimo trukmė 2020 metais išliko viena trumpiausių Lietuvoje, o lyginant su 2019 metais jaučiamas nežymus spartesnis bylų nagrinėjimas. Vidutinė vienos bylos nagrinėjimo trukmė buvo vos kiek daugiau nei mėnuo.

Nuo Lietuvoje paskelbto pirmojo karantino 2020 metų pavasarį teisme mišriu būdu suorganizuota virš 1400 teismo posėdžių. Pagal galimybės proceso šalys posėdžiuose galėjo dalyvauti nuotolinio ryšio priemonėmis, o tokių galimybių nesant buvo užtikrinami visi saugumo reikalavimai ir dalyvaujama įprastuose posėdžiuose.

2020 m. vidutiniškai vienam teisėjui teko išnagrinėti virš 340 bylų bei po 160 įvairių prašymų, skundų, susijusių su ikiteisminiais tyrimais, prašymų civilinėse, baudžiamosiose ir administracinių nusižengimų bylose. Juntamas sumažėjęs darbo, krūvis, kuris reiškia, kad teisėjams buvo daugiau erdvės sprendimų kokybei, kuris atsispindi itin aukštame priimtų procesinių sprendimų stabilume.

Teisme taip pat didelis dėmesys skiriamas darbuotojų kvalifikacijos kėlimui. Teisėjai ir teismo darbuotojai aktyviai dalyvavo Nacionalinės teismų administracijos Mokymo centro organizuojamuose mokymuose. Praėjusiais metais teismo darbuotojai dalyvavo virš 40 temų mokymuose.

Tauragės apylinkės teisme vis dažniau taikoma teisminė mediacija. Praėjusiais metais 12 bylų šalių ginčai perduoti teisminei mediacijai, iš kurių 6 ginčai užsibaigė šalims sudarius taikos sutartis ir jas patvirtinus. Tokia statistika neabejotinai rodo žmonių norą spręsti ginčus taikiai bei, padedant profesionaliems mediatoriams, patiems ieškoti priimtiniausio taikaus ginčų sprendimo. Taikant mediaciją ginčai paprastai išsprendžiami kur kas operatyviau nei teisme, šalys patiria mažiau ginčo sprendimo išlaidų, padidėja tikimybė konkretaus ginčo atveju tarp šalių atkurti ne tik teisinę, bet ir socialinę taiką. Be to, bet kuri ginčo šalis gali pasitraukti iš mediacijos, nenurodydama pasitraukimo priežasčių.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą