Tauragės mėsos perdirbėjas bus teisiamas už mokesčių slėpimą

Dalintis:

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praneša, kad pagaliau baigė beveik metus trukusį ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos buhalterijos. Tauragėje veikianti mėsos perdirbimo įmonė, nuslėpusi pajamas ir antisanitarinėmis sąlygomis laikiusi mėsą, turės aiškintis teismui.

Dar pernai lapkritį pranešta, kad Tauragėje veikiančią mėsos perdirbimo įmonę, oficialiai skelbusią, kad jos metinės pajamos siekia nuo 500 tūkst. iki 1 mln. eurų, tikrino FNTT kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistais. Įtarimais, kad bendrovėje galimai apgaulingai tvarkoma buhalterija, pasidalijo Valstybinė mokesčių inspekcija.

17 darbuotojų deklaravusioje mėsos perdirbimo įmonėje, kurioje iš žalios mėsos buvo gaminami rūkyti gaminiai (dešrelės, lašinukai ir kt.), FNTT pareigūnai užfiksavo 200 tonų žalios mėsos trūkumą. Įmonėje atlikus kratas ir patikrinus buhalterinės apskaitos dokumentus, paaiškėjo, kad žalios mėsos nepanaudota už 345 tūkst. eurų. Tačiau tokių mėsos kiekių įmonėje rasti nepavyko, net patalpų tokiam mėsos kiekiui laikyti įmonė neturėjo.

Prieš metus atliktų patikrinimų metu darbo turėjo ir VMVT. Šios tarnybos specialistai nustatė, kad mėsos malimo įrenginys buvo neplautas ir nedezinfekuotas, mėsmalėje aptiko gendančios mėsos likučių, peiliai buvo nešvarūs, o 350 kg mėsos rasta ant grindų. Produktų tiekimas į rinką tuomet buvo uždraustas.

Penktadienį FNTT pranešė, kad Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 71 tūkst. eurų.

Surašytas kaltinamasis aktas ir byla perduoda teismui. Už mokesčių slėpimą, kai mokesčių suma viršija 750 MGL (beveik 30 tūkst. eurų), griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. Kuriai įmonei gresia šios sankcijos, pareigūnai neatskleidžia.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą