fbpx

Teisiamas Lumpėnų mokykloje gaisrą sukėlęs vyras

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo Arnoldui G. iškeltą bylą, kurioje vyras kaltinamas Lumpėnų mokyklos padegimu. Būdamas girtas jis įsibrovė į mokyklos patalpas ir uždegė lako bei dažų pilnus stiklainius.

Gaisras Pagėgių savivaldybės Lumpėnų mokykloje sukeltas vėlų 2020 metų rugpjūčio 2-osios vakarą, 23 val. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Arnoldas G. būdamas neblaivus į Lumpėnų pagrindinės mokyklos patalpas įsibrovė per langą. Patekęs į technologijų kabinetą pirmame mokyklos aukšte, kaltinamasis sudaužė stiklainius, kuriuose buvo dažai ir lakas, bei uždegė jų turinį. Įsiplieskusios liepsnos kaip reikiant suniokojo pastatą – išdegė technologijų kabinetas, apgadintos gretimos patalpos. „Lietuvos draudimas“ Arnoldui G. pareiškė 16 357 eurų civilinį ieškinį.

Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai, todėl nuspręsta bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Arnoldas G. teismui pasakojo pernai rugpjūčio 2-ąją su draugu gėręs alkoholį ir sugalvojęs nueiti į nebeveikiančią mokyklą. Vidun pateko per langą, o išlaužęs duris įėjo į technologijų kabinetą. Kaltinamasis teismui tvirtino rastus skysčius uždegęs norėdamas pasišviesti tamsoje. Nors iš pradžių bandęs elgtis atsargiai, vėliau stengėsi gesinti bekylantį gaisrą, draugui į liepsnas įmetus užuolaidą stichijos suvaldyti patiems nebepavyko. Abu vyrai, pamatę, kad patalpų neužgesins, iš įvykio vietos pabėgo apie gaisrą niekam nepranešę.

Lumpėnų mokykla po gaisro. Tauragės policijos archyvo nuotrauka

Baigiamojoje kalboje prokurorė prašė jau anksčiau teistam Arnoldui G. skirti galutinę ir su anksčiau neatlikta bausme subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant 2 metams, o per šį laikotarpį įpareigoti kaltinamąjį dalyvauti elgesio pataisos programose ir neišvykti už miesto ir rajono ribų be priežiūrą vykdančios institucijos žinios.

Nuosprendis bus skelbiamas kovo 30 d.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą