fbpx

Teisiamas sugyventinę sumušęs Eidintų gyventojas

Dalintis:

Anksčiau teistas Zigmas J. vėl į teisėsaugos akiratį pakliuvo už sugyventinės sumušimą bei nelegalių ginklų laikymą. Pareigūnai vyro namuose aptiko savadarbį durklą ir šautuvą su nutrintu identifikavimo numeriu. Prokurorė prašo skirti laisvės atėmimo bausmę.

Grasino nukirsti galvą

Eidintų kaime gyvenantis 69-erių Zigmas J. į teismą pateko dėl trijų Baudžiamojo kodekso straipsnių pažeidimo. Anksčiau teistas vyras kaltinamas tuo, kad praėjusių metų lapkritį surišo ir sumušė savo tuometinę sugyventinę I.N. Vėliau namuose kratą atlikę pareigūnai rado ir neteisėtai laikytą šaunamąjį ginklą, ir savadarbį durklą, kurių civiliai asmenys negali laikyti. Vazoje aptiktas ir vienas šovinys.

Prokurorės skaitytame kaltinamajame akte detalizuota, kad Zigmas J. surišo I.N. rankas ir kojas, mušė ją diržu, tampė už plaukų, o galiausiai grasino kirviu.

Eidintiškis kaltę pripažino tik iš dalies. Teismui duodamas parodymus jis pasakojo, kad lapkričio 15-osios naktį buvo girtas ir sugyventinę sumušė. Tačiau neigė grasinęs kirviu.

– Nuėjau miegoti, o ji pradėjo šūkauti, koliotis. Aš ir supykau. Nebuvau jos surišęs. Ir diržu nedaviau. Turiu problemų su atmintimi, ne viską pamenu, gal ir paėmiau diržą, nesiginčiju. Nežinau, kiek sykių sudaviau, kaip sapne dabar viskas, – teismui sakė Zigmas J.

Policijos pareigūnai apie smurto protrūkį sužinojo ne iš karto. Kaip pasakojo teismui liudijusi nukentėjusioji I.N., Zigmas J. tąnakt sudaužė jos telefoną. Dėl to ji ne tik neturėjo galimybės greitai išsikviesti pagalbą, bet ir bijojo tai daryti. Moteris atskleidė, kad pareigūnus vėliau iškvietė jos brolis.

– Buvo gal 2 val. nakties, aš nuėjau miegoti. Buvau blaivi, nes man kitą dieną reikėjo dirbti. Zigmas liko girtas prie stalo, paskui pradėjo kabinėtis. Jis man surišo rankas ir kojas, mušė diržu. Kai pradėjau šaukti, tada jis pasakė – „šauksi – nukirsiu“. Vėliau jis užmigo. Tik po poros valandų atsibudęs mane atrišo ir vėl nuėjo miegoti, – šiurpiomis konflikto detalėmis dalijosi I.N., išsikrausčiusi iš buvusio sugyventinio namų.

Nukentėjusiosios teigimu, nieko keisto, kad vyras negali visų detalių prisiminti – jis esą buvo toks girtas, kad vos praėjo pro duris, o ryte lyg niekur nieko išėjo pas kaimyną.

Peilis – savadarbis

Policijos pareigūnai lapkričio 17-ąją Eidintuose esančiuose Zigmo J. namuose atlikdami kratą rado savadarbį peilį, kurį kaltinamasis teismo posėdyje pavadino durklu. Taip pat surastas ir šautuvas, vienas šovinys. Visiems šiems daiktams laikyti leidimo kaltinamasis neturėjo.

– Šautuvą man žmogus atvežė. Aš tą žmogų mačiau pirmą sykį, jis norėjo, kad šautuvui buožę uždėčiau. Laikiau šautuvą palėpėje, kad niekas nepaimtų. Ištrintas šautuvo numeris buvo, gal vogtas, nežinau. Kad būčiau pirkęs šautuvą, tai būtų mano. O aš jo nepirkau. <…> Moku peilius gaminti, medžiotojams darau. Bet tas ne medžiotojams tebuvo – jiems tokie netinka, jiems mažiukų reikia, – teismui detales pasakojo Zigmas J.

I.N. patvirtino, kad buvęs sugyventinis jos atsiprašė, tačiau tai padarė tik akistatos metu – esą ji jo telefono numerį užblokavusi, todėl skambučių nesulaukia.

– Ne vieną sykį jis mane sumušė. Jis visada girtas taip. Teko ir pas kaimynus nakvoti, ir pievoje, – tvirtino nukentėjusioji.

Baigiamojoje kalboje prokurorė Roma Kiselevičienė teismo prašė Zigmą J. pripažinti kaltu ir skirti šiam realią dviejų metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendis byloje bus skelbiamas birželio 29 dieną.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą