fbpx

Teisiami narkotikus vartoję ir galimai pardavinėję tauragiškiai

Dalintis:

Antradienį po daugiau nei metų pertraukos Tauragės apylinkės teismas pagaliau atvertė penkių tauragiškių, kaltinamų neteisėtai įgijus, vartojus, platinus narkotines medžiagas, bylą.

Pirmasis posėdis buvo numatytas dar praėjusių metų rugsėjį, bet dėl pandemijos ar į teismą neatvykus kaltinamiesiems ir jų gynėjams vis buvo atidėliojamas. Penki jaunuoliai (trys jų tauragiškiai) kaltinami pirkę, pardavę ir neteisėtai vartoję kanapes. Visi penki jau anksčiau teisti už įvairius nusikaltimus, kai kurie su narkotinėmis medžiagomis buvo sučiupti ir anksčiau, bausmes visi atlikę. Teisėja Gražina Gudžiūnienė išklausė trijų tauragiškių kaltinamųjų parodymus. Du su byla susiję kaltinamieji kitų rajonų gyventojai duoti parodymus teismui atsisakė, nurodydami, kad pasisakys tik tada, kai bus išklausyti visi liudytojai.

Paulius M., Eimantas Š. ir Mantas S. kaltinami tuo, kad iš anksto buvo susitarę įsigyti narkotinės medžiagos – kanapių, vadinamosios žolės. Vykdydamas susitarimą Mantas S. pernai vasarį Kaune už 1000 eurų nupirko ne mažiau kaip 100,2 gramo narkotikų. Juos neteisėtai atgabeno ir perdavė Pauliui M. ir Eimantui Š. susverti mažesnėmis dozėmis ir paslėpti. Vaikinai susvėrė kanapes ir supakavo į mažesnius maišelius po maždaug 2 gramus, dalį jų užkasė namo kieme, dalį paslėpė sandėliuke. Įgytos narkotinės medžiagos dalį suvartojo patys ir platino savo pažįstamiems asmenims. Duodami parodymus teismui kaltinamieji kaltę visiškai pripažino. Byloje minima ne tik žolė, bet ir narkotinės medžiagos tablečių pavidalu bei nedidelis kiekis kokaino, rasti kaltinamųjų tauragiškių namuose.

Visi trys parodymus teisme davę tauragiškiai tvirtina iš 2020 metų vasario daug ko neprisimenantys, du jų – Paulius M. ir Eimantas Š. tikino ikiteisminio tyrimo teisėjams davę klaidingus parodymus, neva po sulaikymo buvo išsigandę ir bijojo gresiančios atsakomybės. Paulius M. liudijo, kad 2020 metais susitarė su Eimantu Š. ir Mantu S. įsigyti narkotinių medžiagų savo reikmėms. Už narkotikus sumokėjęs Mantas S.

– Kol pagavo, vartodavome kasdien, parūkydavome. Apie kokainą nieko nežinojau, nežinau, kieno jis. Du metus gyvenau Olandijoje, pabandžiau narkotinių medžiagų, patiko ir vartojau nuolatos. Dabar nevartoju visiškai, – teismui kalbėjo Paulius M.

Kaltinamasis Eimantas Š. prisipažino narkotikus vartojęs pats ir kelis kartus pardavęs kaltinamajam Selestinui S. Paklaustas apie namuose rastą kokainą, sakė, kad narkotikus galimai į jo butą atnešė Mantas S. Pastarasis prisipažino, kad narkotines medžiagas pirko.

– Negalvojau platinti ar pardavinėti, pirkom žolę parūkymui. Anksčiau esu vartojęs ir tabletes, ir kokainą vakarėlių metu, dabar narkotinių medžiagų nevartoju, labai gailiuosi, kad taip dariau, – teisme apgailestavo tauragiškis.

Selestinas S. kaltinamas tuo, kad 2020 m. vasario 28-osios vakarą Tauragėje, K.Donelaičio g., iš Manto S. už 30 eurų nusipirko apie 2 gramus narkotinės medžiagos – kanapių. Narkotikus laikė kojinėje ir gabeno automobiliu iki Tilžės plento Tauragėje, kur 22.25 val. buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Policijos pareigūnai, atlikdami Selestino S. asmens kratą, kojinėje laikytus narkotikus rado. Kaltinamasis kaltę pripažįsta.

Deividas J. kaltinamas tuo, kad 2020 m. vasario 28-osios vakarą, būdamas savo namuose, Selestino S. paprašytas surasti asmenį Tauragėje, iš kurio jis galėtų įsigyti narkotinės medžiagos, internetu su Mantu S. susitarė dėl narkotinių medžiagų pardavimo Selestinui S. Kaltinamasis savo kaltę taip pat pripažįsta.

Kitas teismo posėdis, kuriame turėtų būti apklausiami liudininkai, vyks lapkričio 23 dieną.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą