Teisingumas įvykdytas po dešimtmečio

Dalintis:

10 metų nuo teisingumo slapstęsis Jonas G. grįžo į Lietuvą ir buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Prieš teismą vyras stojo dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo. Su bendrininkais į Lietuvą jis pargabeno tris Vokietijoje vogtus automobilius.

Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo 2010 metų įvykius. Keturis kartus teistas Jonas G. kaltinamas tuo, kad su bendrininkų grupe į Lietuvą pargabeno tris vogtus automobilius. Kaltinimai vyrui pateikti tik šiemet, mat iki šiol jis slapstėsi užsienyje, o karantino metu grįžusį tėvynę jį sulaikė policija.

Teismas nustatė, kad Jonas G. kartu su dar 7 bendrininkais ir kitais ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis įgijo didelės vertės turtą – vogtus automobilius. Policijos pareigūnai išsiaiškino, kad dar 2010 metų balandžio 1-osios naktį bendrininkų grupė Vokietijoje perėmė „VW Passat“ (rinkos vertė tuo metu buvo daugiau nei 18 tūkst. Lt), kitą „VW Passat“ (rinkos vertė – daugiau nei 15 tūkst. Lt) ir „Seat Alhambra“ (rinkos vertė – daugiau nei 27 tūkst. Lt). Šių trijų transporto priemonių bendra vertė tuo metu buvo didesnė nei 64 tūkst. Lt.

Kaltinamasis Jonas G. skolintu automobiliu nuvyko į Marijampolės rajoną pasitikti bendrininkų parvairuojamų vogtų mašinų – jis buvo įpareigotas stebėti kelią ir informuoti, ar jame nėra policijos ar pasienio pareigūnų.

Lietuvoje abu „VW Passat“ automobiliai buvo sustabdyti. Vieno jų vairuotojas nesėkmingai bandė bėgti, kitas sustojo tik ant kelio išvydęs policijos pareigūnų nutiestą „ežį“. „Seat Alhambra“ dėl policijos pareigūnų pajėgų trūkumo pavyko pargabenti į Joniškės kaimą Tauragės rajone, kur automobilis buvo paslėptas bendrininkavusio A.J. tėvų garaže. Tačiau netrukus ir šią transporto priemonę pareigūnai aptiko. Valstybių sienas vogtos transporto priemonės kirto pažymėtos vogtais kitų automobilių numeriais.

Jonas G. teisme savo kaltę pripažino ir pasakojo žinojęs, kad parvairuojami automobiliai vogti. Jo pareiga buvo stebėti kelią ir pastebėjus pareigūnus nedelsiant apie tai informuoti bendrininkus, kad šie galėtų sprukti kitais keliais. Kaltinamasis teismą tikino, kad per pastaruosius 10 metų daugiau nenusikalto, pasikeitė, o į užsienį išvyko slegiamas skolų.

Teismo paskelbtame nuosprendyje – daugiau detalių apie visą L.P. ir M.P. grupuotę, kurioje buvo ir Jonas G. Pareigūnų akiratyje gauja dėl kontrabandos iš Kaliningrado srities gabenimo buvo nuo 2008 metų.

Kadangi Jonas G. kaltu prisipažino visiškai, byla nagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, vyrui skirta 60 parų arešto bausmė. Ši bausmė subendrinta su gegužę Kauno apygardos teismo skirtu nuosprendžiu už kontrabandą ir kaltinamasis iš viso turės kalėti 2 metus ir 7 mėnesius bei sumokėti 2259 Eur baudą.

Šį nuosprendį dar galima skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą