fbpx

Teismas aiškinasi, kas miške bandė pavogti ąžuolą

Dalintis:

Tauragės rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą dėl Pagėgių girininkijos Būbliškės kaimo miške pasikėsinimo nupjauti ąžuolą. Kaltinamasis neigia bandęs ąžuolą nupjauti ir sprukęs nuo seniūnijos darbuotojo.  

Klaipėdos gyventojas J.Č. kaltinamas tuo, kad šių metų vasarį Pagėgių savivaldybėje, Būbliškės miške, pasikėsino nupjauti ir pagrobti 80 cm apimties ąžuolą. Teismui Miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio pateikta gamtai padarytos žalos vertė siekia 1681 eurą. Sužaloto, aplink apipjauto, ąžuolo išsaugoti nepavyko – medį urėdijai teko nupjauti.

Kaip teismui teigė Pagėgių seniūnijos vyresnysis specialistas Renatas Serapinas, tądien, apie 16 valandą, jis vyko apžiūrėti evangelikų kapinaičių. Būdamas kapinėse išgirdo pjūklo garsą, sklindantį iš miško. Seniūnijos darbuotojas iškart įtarė, kad kažkur vyksta „negeri dalykai“, nes Būblikškės miške medžius pjauti draudžiama. Nuėjęs į mišką seniūnijos specialistas teigė iš tolo pamatęs vyrą, pjaunantį ąžuolą. Tai buvęs J.Č. R.Serapinas teigė jį atpažinęs, nes J.Č. anksčiau yra gyvenęs Pagėgiuose. Apie bandymą nupjauti ąžuolą seniūnijos darbuotojas pranešė policijai ir urėdijai, jis vijosi vyrą, pjovusį medį, tačiau nepasivijo. Vėliau krūmuose buvo rastas paslėptas pjūklas ir ant kelio stovintis J.Č. žmonos įmonės, kuri verčiasi medienos perdirbimu, mikroautobusas. Automobilis stovėjo maždaug už kilometro nuo tos vietos, kur bandyta nupjauti ąžuolą.

J.Č. teismui nurodė, kad tą dieną buvo atvykęs į Pagėgių seniūniją, Mikytus, nusipirkti detalių mašinos remontui. Jas nusipirkęs važiavo atgal, tačiau prispyrę gamtiniai reikalai, todėl užsuko į mišką. Grįžus į mašiną, ši nebeužsivedusi. J.Č. teigė, kad pakeleivinga mašina nuvažiavo pas seserį į Piktupėnus ir pasiskolinęs jos automobilį išskubėjo į Klaipėdą. Vyras tvirtino negalėjęs gaišti, nes turėjo iš darželio pasiimti vaiką. Kaltinamasis neigė pjovęs ąžuolą. Pasak jo, jei tuo metu būtų pjovęs medį Pagėgiuose, nebūtų spėjęs pasiimti iš darželio vaiko. O teigė pasiėmęs jį apie 17.45 val.

– Ar seniūnijos darbuotojas jus apkalbėjo? Kodėl tai turėtų daryti? – kaltinamojo klausė Tauragės apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė.

– Todėl, kad jiems reikia sugauti žmogų jų pačių interesams, – atsakė kaltinamasis.

Miške aptiktoje J.Č. žmonos įmonės mašinoje buvo rastos grandinės, benzino bakelis, talpa su tepalais. Šešėlį meta ir tai, kad J.Č. 2017 metais buvo baustas už beveik analogišką nusikaltimą.

Pasikėsinimu nupjauti ąžuolą kaltinamo klaipėdiečio advokatas Vaclovas Janušauskas tvirtino, jog nėra įrodymų, kad medį pjovė J.Č. Tai, kad kaltinamasis buvo sustojęs tame miške, tesąs nelemtas sutapimas.

Vis dėlto valstybinį kaltinimą palaikančios Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorės Romos Kiselevičienės advokato žodžiai neįtikino. Jos teigimu, J.Č. kaltė įrodyta, todėl teismo ji prašė jam skirti 50 parų areštą, bausmės vykdymą atidedant 7 mėnesiams ir paskiriant intensyvią priežiūrą elektroninėmis priemonėmis, bei 1900 eurų baudą, o policijos sulaikytų automobilių aikštelėje Tauragėje saugomą J.Č. mikroautobusą ir pjūklą konfiskuoti.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą