fbpx

Teismas aiškinosi, ar sugėrovui durta dėl savigynos

Dalintis:

Dviejų sugėrovų konfliktas, pasibaigęs dūriais peiliu, narpliojamas Tauragės apylinkės teisme. Sunkiai vaikštančiam kaltinamajam, tvirtinančiam, kad dūriai peiliu buvo savigyna, prašoma laisvės atėmimo bausmės.

Šių metų vasario 7-osios naktį Dvarelio kaime tarp dviejų sugėrovų kilo konfliktas, pasibaigęs dūriais peiliu. Kaip skelbiama kaltinamajame akte, vasario 7-ąją, 1.56 val., išgertuvių metu, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Jonas Č. atlenkiamuoju peiliu dūrė V.L. į pilvą. Medicinos ekspertai sužalojimą vertina kaip sunkų sveikatos sutrikdymą. Pareigūnai abiem vyrams nustatė girtumą – kaltinamasis Jonas Č. įpūtė 1,65 prom., o nukentėjusysis V.L. – 2,45 prom.

Sunkiai vaikštantis kaltinamasis Jonas Č. teismui savo kaltę pripažino tik iš dalies. Jis tvirtino, kad V.L. pradėjo kabinėtis prie jo sugyventinės. Įsiplieskus konfliktui, kaltinamasis griebė peilį ir dūrė V.L. į pilvą.

Pirmojo teismo posėdžio metu apklausti liudytojai ir kaltinamasis. Į antrąjį teismo posėdį iškviesta kaltinamojo ir nukentėjusiojo apklausą atlikusi policijos tyrėja R.P.

– Atvykome su kolege į Dvarelio kaimą apklausti. Pilietis J.Č. aiškino, kad vakare buvo namuose su sugyventine, vartojo alkoholį. Vėliau atėjo V.L. Berods, tarp jų kilo konfliktas dėl kažkokių pasakytų žodžių, – prisiminė pareigūnė.

Nukentėjusysis V.L. tvirtino pareigūnėms minėjęs, kad peiliu buvo įbrėžta ir nugaros srityje, tačiau pareigūnė šių žodžių nei patvirtinti, nei paneigti negalėjo.

Išklausytos baigiamosios kalbos. Prokuroras Nomedas Metrikis savo kalboje akcentavo besaikį alkoholio vartojimą.

– Jonas Č. kaltę pripažino, bet jis nurodo, kad gynėsi. Bet būtinoji turi atitikti pavojingumą. Baudžiamojo kodekso 28 straipsnis nurodo, kad būtinoji gintis peržengiama, kai yra nužudoma arba sunkiai sutrikdoma sveikata. Negalima vertinti, kad tai buvo būtinoji gintis. Buvo tęsiami aktyvūs veiksmai, kai jau pavojaus nebebuvo, – kalbėjo prokuroras.

Prokuroras teismo prašė pripažinti Joną Č. kaltu padarius sunkų sveikatos sutrikdymą ir skirti jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę bei priteisti Valstybinei ligonių kasai 546 eurus už V.L. gydymą.

Nukentėjusysis V.L. teismo prašė kaltinamuoju tapusiam sugėrovui skirti kuo mažesnę bausmę.

Kaltinamasis Jonas Č. tik skėsčiojo rankomis, tikindamas, kad neturi ką pasakyti. Teismo jis paprašė skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nuosprendį skelbs birželio 29 dieną.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą